środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

RALPS: Koniec sezonu, Mistrza nie będzie

13.05.2020 10:11 | 0 komentarzy | rafbl

Organizatorzy Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. Zapadła także decyzja o ostatecznym kształcie klasyfikacji końcowej oraz awansów i spadków.

RALPS: Koniec sezonu, Mistrza nie będzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja organizatorów RALPS spowodowana jest przedłużającym się zamknięciem szkół, które decyzją polskich władz będą niedostępne co najmniej do 24 maja. Oznacza to, że większość zespołów nie miałaby dostępu do obiektów w których rozgrywa swoje ligowe mecze.

Organizatorzy zadecydowali, że sezon 2019/2020 pozostanie nierozstrzygnięty. Nie będzie przyznany tytuł Mistrza, a nie licząc zainteresowanych spadkami z I Ligi i awansami z II Ligi zespołów pozostałe drużyny zostaną niesklasyfikowane.

W kwestii spadku z I Ligi podjęto decyzję, że opuszczą ją dwa zespoły: Fundacja Set-Mix, która w momencie przerwania rozgrywek zajmowała 11. miejsce w tabeli i nie miała matematycznych szans na dogonienie zespołu przed sobą oraz Zespół R, który wycofał się w trakcie sezonu.

Awans z II Ligi uzyskał natomiast SMUKS Orzesze. Drugi zespół, który w przyszłym sezonie zagra w I Lidze wyłoniony zostanie podczas jednodniowego turnieju, w którym prawo uczestnictwa mają: Floorsky Pawłowice, Albion Team i ACE Hager KS Volley Lędziny II. Turniej ten, w przypadku chęci walki o awans zainteresowanych drużyn miałby się odbyć na początku września, a uczestniczące w nim zespoły będą mogły zagrać w składach jakie zgłoszone były do rozgrywek w sezonie 2019.2020.

Ligowe rozgrywki z powodu pandemii koronawirusa zawieszone były od 11 marca i przerwane zostały na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej.