Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Euro 2020 dla Rybnickich Dzielnic

24.05.2020 12:04 | 0 komentarzy | kozz

W 2016 roku w Golejowie zainaugurowano pierwszy tego typu turniej - EURO 2016 dla Rybnickich Dzielnic, wtedy z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji, druga edycja w 2018 roku zorganizowana została z okazji piłkarskiego Mundialu w Rosji. Tegoroczne piłkarskie rozgrywki dla dzielnic odbędą się z kolei w celu uczczenia XVI Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, przełożonych z powodu pandemii COVID-19 na 2021 rok.

Euro 2020 dla Rybnickich Dzielnic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że dotychczasowe dwie edycje turnieju w Golejowie cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem, także ze strony mediów. W ubiegłych latach w turnieju uczestniczyli m.in. obecny kapitan "Rekinów" - Kacper Woryna - który reprezentował dzielnicę Rybnik-Północ, a także były trener PGG ROW-u Rybnik Piotr Żyto. Euro dla Dzielnic przed czterema laty wygrał Ochojec, w Mundialu dla Dzielnic dwa lata temu triumfował z kolei Kamień, który w finałowym meczu po rzutach karnych pokonał gospodarzy z Golejowa. Jak będzie tym razem?

Organizatorzy zapowiadają, że w razie niemożności rozegrania turnieju z powodu epidemii na boisku, gra przeniesie się do sieci. Turniej rozgrywany będzie w reżimie sanitarnym, przede wszystkim w soboty i niedziele, w terminach ustalonych ze zgłoszonymi drużynami i potrwa maksymalnie do 20 września 2020 roku.

Mecze odbywać się będą na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Rybniku-Golejowie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 29. Każda z dzielnic może być reprezentowana tylko przez jedną drużynę, liczącą 6 zawodników (5 zawodników w polu plus 3 rezerwowych, od 16 lat za zgodą rodziców, rocznik 2004) oraz 3 rezerwowych (w tym trenera/kapitana). Zgłoszenia drużyny dokonuje elektronicznie trener/kapitan do 11 czerwca włącznie. Mecze rozgrywane będą repliką piłki przygotowanej na Mistrzostwa Europy 2020. Jeżeli z danej dzielnicy zgłosi się więcej niż 1 drużyna rozegrane zostaną eliminacje.

Nie ma konieczności, by zawodnicy byli na stałe zameldowani w dzielnicy, którą reprezentują, wystarczy, że czują się z nią trwale związani i chcą dla niej grać. Nie można jednak reprezentować w turnieju więcej niż jednej dzielnicy.

Ze względu na całkowicie amatorski charakter turnieju nie mogą brać w nim udziału zawodnicy, którzy są zrzeszeni w klubach piłkarskich i występują bądź w ostatnich dwóch sezonach (2018/2019, 2019/2020) występowali (albo byli zgłoszeni do udziału w rozgrywkach, nawet jeśli nie zagrali w ani jednym spotkaniu – w tym przypadku karencja dotyczy jednak tylko ostatniego sezonu – 2019/2020) w męskich ligowych rozgrywkach piłkarskich począwszy od C-klasy.

Zapisów można dokonywać wyłącznie elektronicznie poprzez wysyłkę zeskanowanego formularza zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: fundacja.rybnicka@gmail.com (w tytule wiadomości prosimy wpisać: Nazwa dzielnicy - „Euro 2020 dla Dzielnic”) lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail zawierającej w treści imiona i nazwiska 6-9 zawodników wraz z ich adresami, e-mailami, numerami telefonów oraz imieniem i nazwiskiem kierownika drużyny wraz z e-mailem i nr tel. do kontaktu z organizatorem. Wkrótce na stronie rybnicka.com.pl zostanie udostępniony elektroniczny formularz zgłoszenia drużyny do turnieju. Wszelkie pytania można zgłaszać tą samą drogą bądź telefonicznie pod numerem: 603 627 389.

Trzy najlepsze ekipy w turnieju zostaną nagrodzone - cenną nagrodę otrzyma każdy zawodnik.

Pobierz Regulamin Turnieju EURO 2020 dla Dzielnic wraz z załącznikami i szczegółowym programem imprezy.pdf (format pdf, rozmiar ~474.89 k)