Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jakub Bucki zostaje w Jastrzębskim Węglu

22.05.2020 22:02 | 0 komentarzy | rafbl

Jakub Bucki przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Znany ze świetnych wejść na "zadaniowe zmiany" atakujący jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w barwach jastrzębian.

Jakub Bucki zostaje w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

32-letni atakujący do jastrzębskiego zespołu dołączył przed sezonem 2018/2019 i w swoim pierwszy sezonie w "pomarańczowych" barwach zdobył z klubem brązowy medal Mistrzostw Polski. Dla znanego z niezwykle silnej i regularnej zagrywki zawodnika nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Jestem dumny, że przez kolejny sezon będę reprezentować barwy Jastrzębskiego Węgla. W nadchodzącym sezonie musimy się przede wszystkim nauczyć funkcjonować w nowej rzeczywistości. Niemniej jednak nasze cele pozostają bez zmian. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty i musimy dać z siebie maksimum - uważa Jakub Bucki.

W ostatnim sezonie Bucki przyczynił się między innymi do zwycięstwa "pomarańczowych" nad Zenitem Kazań, gdzie przy jego zagrywce jastrzębianie obronili pięć piłek meczowych i odwrócili losy mecz triumfując w decydującej partii na przewagi. Radości z przedłużenia umowy z zawodnikiem nie ukrywa Prezes Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol.

Jakub Bucki to nasz bohater z Kazania, zawodnik, który swoją zagrywką odwrócił losy meczu Ligi Mistrzów. Ale też nie chciałbym, żeby ten jego spektakularny występ w Rosji przysłonił całokształt jego dotychczasowych dokonań w zespole. Jakub to generalnie rzecz biorąc świetny „zadaniowiec”, który wkomponował się w zespół i doskonale sprawdza się w roli drugiego atakującego. Kiedy koledze na jego pozycji nie do końca wszystko wychodziło, on pojawiał się na boisku i praktycznie nigdy nie zawodził. Jest bardzo ważnym ogniwem w drużynie i cieszę się, że będziemy nadal kontynuować współpracę z tym zawodnikiem - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Bucki jest trzecim po Lukasie Kampie i Jakubie Popiwczaku zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z "pomarańczowymi"