Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jastrzębski Węgiel przejdzie rewolucję

01.06.2020 15:55 | 0 komentarzy | rafbl

Spore zmiany czekają przed sezonem 2020/2021 zespół Jastrzębskiego Węgla. Klub w przyszłym sezonie reprezentować będzie zaledwie sześciu spośród czternastu zawodników z obecnej kadry. W drużynie "pomarańczowych" pojawi się także nowy trener.

Jastrzębski Węgiel przejdzie rewolucję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski Węgiel informował od pewnego czasu o przedłużeniach kontraktów z kolejnymi zawodnikami. Umowy na sezon 2020/2021 podpisało pięciu zawodników: rozgrywający - Lukas Kampa, libero - Jakub Popiwczak, atakujący - Jakub Bucki oraz dwaj środkowi - Jurij Gladyr i Michał Szalacha. Ważną umowę z klubem ma natomiast Tomasz Fornal, który przed rokiem podpisał dwuletni kontrakt.

Wczoraj klub poinformował natomiast, że z dniem 31 maja 2020 roku wygasły kontrakty ośmiu zawodników: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska i Arturo Iglesiasa, którzy kończą tym samym swoją przygodę z zespołem Jastrzębskiego Węgla. Klub jak wcześniej informowaliśmy opuszcza także trener - Slobodan Kovać oraz fizjoterapeuta - Rafał Majchrzak.

Pragnę serdecznie podziękować Panu trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego Klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla - podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Jak podkreśla sternik "pomarańczowych" mimo dużych ruchów kadrowych Jastrzębski Węgiel ponownie chce walczyć o najwyższe cele.

Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają Państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodaje Gorol.

O dalszych ruchach kadrowych "pomarańczowych" informować będziemy na bieżąco.