Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu ponownie w Rybniku

01.07.2020 12:03 | 0 komentarzy | adi

22 lipca w Rybniku odbędzie się runda Tauron Speedway Euro Championship. W zawodach wystartuje trzech żużlowców PGG ROW-u Rybnik.

Najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu ponownie w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z wiadomych powodów, tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Europy będą inne niż poprzednie. Wszystkie rundy (będzie ich pięć, nie cztery jak w poprzednim roku) odbędą się w jednym kraju - Polsce. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższy weekend - 4 lipca w Toruniu. Następnie żużlowcy pojadą w Bydgoszczy (8 lipca) i Gnieźnie (15 lipca). W Rybniku odbędzie się przedostatni etap, który zaplanowano na 22 lipca. Najlepszego żużlowca cyklu poznamy tydzień później, w Toruniu.

Fani "Rekinów" będą mogli dopingować trzech swoich żużlowców - Kacpra Worynę, Roberta Lamberta i Vaclava Milika. Potwierdzono także udział medalistów z poprzedniego roku: Mikkela Michelsena, Grigorija Łaguty i Leona Madsena. Co ważne, cykl odbędzie się z udziałem kibiców. Bilety są już w sprzedaży.

Po raz ostatni runda cyklu Tauron SEC w Rybniku odbyła się w 2016 roku.

Uczestnicy Tauron SEC 2020

Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta, Leon Madsen, Kacper Woryna, Bartosz Smektała, Andrzej Lebiediew (kontuzja), Nicki Pedersen, Vaclav Milik, Krzysztof Kasprzak, Michael Jepsen Jensen, Robert Lambert, Andriej Kudriaszow, Kai Huckenbeck, David Bellego i Peter Ljung