Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wójt Nędzy chce szkółki piłkarskiej

– Odważę się powiedzieć głośno, to, co już długo we mnie chodzi – mówi nam wójt Nędzy Anna Iskała, zapowiadając stworzenie w stolicy gminy szkółki piłkarskiej dla dzieci, na wzór tej działającej w Lubomi. To tam w 2018 roku powstał Młodzieżowy Klub Sportowy.

Wójt Nędzy chce szkółki piłkarskiej
Wójt gminy Nędza Anna Iskała
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Szkółka – jak zapowiada wójt – ma być oparta o dobrych trenerów i profesjonale wyposażenie. Jednym z przyczyn takiego kroku – jak dostrzega wójt – jest sytuacja, że podstawówka w stolicy gminy gromadzi wszystkie dzieci powyżej 3 klasy pobierające naukę w szkołach zlokalizowanych w Nędzy. – Część nauczycieli, to także ich trenerzy – mówi Anna Iskała. Dzieci miałyby trenować w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nędzy, co nie oznacza, że gmina chce odebrać sołeckim klubom sportowym małych piłkarzy. Wójt wyjaśnia, że zależy jej na tym, aby dzieci, były trenowane w sposób profesjonalny. – Chcę, aby dzieci były oddane w ręce specjalistów, przygotowanych do tego – twierdzi. Dodaje, że w gminie jest spore zainteresowanie sportem, zauważa, że to zasługa rodziców, którzy ukierunkowują dzieci oraz poświęcają na hobby pociech swój czas, m.in. dowożąc ich na treningi. Rozwiązanie, o którym mówi nam wójt, miałoby zafunkcjonować w Nędzy w 2021 roku.

(mad)

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~politycznyzanawca (37.30. * .124) 03.07.2020 23:02

He he, widzę że projekt Pana Polowego w Raciborzu uaktywnia innych? Bardzo dobrze. Zbyt dużo talentów się marnuje. Tu musi być prawdziwa współpraca między gminami, dla dobra młodych najbardziej zdolnych zawodników musi w powiecie być jeden silny klub żeby do niego mogli wchodzić w seniorką piłkę