Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Jastrzębianie zagrają o "sześć punktów" [ZAPOWIEDŹ]

16.07.2020 12:15 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo ważne dla układu tabeli Fortuna I Ligi spotkanierozegrają dzisiejszego wieczora piłkarze GKS-u Jastrzębie, którzy w meczu 32. kolejki rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

Jastrzębianie zagrają o "sześć punktów" [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu nastroje w Jastrzębiu-Zdroju był zgoła odmienne niż aktualnie. Piłkarze GKS-u zajmowali w ligowej tabeli 5. miejsce i myśleli o walce o awans do PKO BP Ekstraklasy, jednak fatalne wyniki w ostatnich meczach sprawiły, że jastrzębianie muszą oglądać się za siebie i toczyć walkę o utrzymanie w lidze. Piłkarze GKS-u po raz ostatni z ligowego zwycięstwa cieszyli się 7 czerwca, a w siedmiu ostatnich meczach dopisali do swojego konta zaledwie jedno "oczko". Taki stan rzeczy sprawił, że z 38 punktami na koncie spadli oni w tabeli na 15. miejsce.

Dzisiejszy rywal jastrzębian - Olimpia Grudziądz w ostatnim czasie również prezentuje się poniżej oczekiwań i po 31 rozegranych meczach ma na koncie tyle samo punktów co GKS i w tabeli zajmuje 16, zagrożone spadkiem do II Ligi miejsce. Od momentu wznowienia rozgrywek Fortuna I Ligi jakie miało miejsce na początku czerwca Olimpia w dziewięciu rozegranych meczach zdobyła zaledwie cztery "oczka" notując w tym czasie siedem porażek.

Dzisiejsze spotkanie na Stadionie Miejskim w Grudziądzu będzie więc dla sąsiadów z tabeli meczem z gatunku tych o "sześć punktów". Patrząc na wyniki ostatnich spotkań obu drużyn ciężko wskazać faworyta dzisiejszego meczu, który w przypadku zwycięstwa będzie mógł nieco odetchnąć i z większym spokojem podejść do dwóch ostatnich kolejek rozgrywek. Spotkanie poprowadzi Tomasz Marciniak z Płocka. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie

Czwartek, 16 lipca 2020, godz. 20:40