Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czas na turniej finałowy Grand Prix PLS

Już jutro w Gdańsku rozpocznie się turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS, w którym udział wezmą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W plażowych zmaganiach oprócz "pomarańczowych" udział weźmie siedem zespołów wyłonionych w rozgrywkach grupowych, które przez dwa ostatnie weekendy toczyły się w Krakowie i Warszawie.

Czas na turniej finałowy Grand Prix PLS
fot. Magdalena Kowolik
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Podopieczni Luke`a Reynoldsa awans do turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS zapewnili sobie wygrywając rywalizację w grupie D, która przed dwoma tygodniami rozgrywała swoje mecze w Krakowie. Oprócz "pomarańczowych" z turnieju, w którym rywalizowały zespoły Aluronu CMC Warty Zawiercie, MKS-u Będzin i beniaminka Plus Ligi - Stali Nysa do gdańskiego finału z drugiego miejsca w grupie awansowali będzinianie.

W turnieju finałowym udział weźmie osiem najlepszych zespołów organizowanego po raz pierwszy w historii PreZero Grand Prix PLS. W sobotę zespoły rozegrają spotkania ćwierćfinałowe, których zwycięzcy powalczą w niedzielę o medale. Oprócz jastrzębian i wspominanego MKS-u Będzin udział wezmą GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów, które awansowały z grupy A, KGHM Cuprum Lubin i Verva Warszawa Orlen Paliwa, które rywalizował w grupie B oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn, które okazały się najlepsze w grupie C.

W związku z wykryciem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z zawodników klubu z Zawiercia, który brał udział w turnieju w Krakowie siatkarze Jastrzębskiego Węgla zgodnie z procedurami przygotowanymi na taką okoliczność przez Polską Ligę Siatkówki poddali się w ostatnim czasie testom na koronawirusa. Wszystkie wyniki testów przeprowadzonych wśród zawodników jak i sztabu szkoleniowego okazały się być ujemne, co pozwala "pomarańczowym" w pełni skupić się na turnieju finałowym i przygotowaniach do sezonu 2020/2021.

Harmonogram turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS:

Sobota:

  • mecz nr 1: GKS Katowice - MKS Będzin, godz. 11:00
  • mecz nr 2: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel, godz. 12:30
  • mecz nr 3: KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn, godz. 15:30
  • mecz nr 4: Verva Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów, godz. 17:00

Niedziela:

  • mecz nr 5: zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 2, godz. 11:00
  • mecz nr 6: zwycięzca meczu nr 3 - zwycięzca meczu nr 4, godz. 12:30
  • mecz nr 7: przegrany meczu nr 5  - przegrany meczu nr 6, godz. 15:30
  • mecz nr 8: zwycięzca meczu nr 5 - zwycięzca meczu nr 6, godz. 17:00
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].