Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cieszyńska plaża nieszczęśliwa dla Moniki Brzostek

Na 7. miejscu drugi turniej tegorocznego cyklu Plaży Open zakończyła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek. Toczące się od piątku do niedzieli zmagania rozegrane zostały w Cieszynie.

Cieszyńska plaża nieszczęśliwa dla Moniki Brzostek
fot. Rafał Błachuciński
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grająca w parze z Agatą Ceynową do drugiego turnieju tegorocznego cyklu Plaży Open, który odbył się w Cieszynie przystąpiła jako czwarta rozstawiona para turnieju. W pierwszym meczu Brzostek i Ceynowa spotkały się z jedyną zagraniczną parą w turnieju, która udział zapewniła sobie w eliminacjach. Rywalkami biało-czerwonych były Czeszki - Michaela Kubickova i Michala Kvapilova, które ostatecznie zakończyły turniej na najwyższym stopniu podium. W premierowej odsłonie spotkania lepsze okazały się rywalki, które wygrały do 17, w drugim w takim samym stosunku zwyciężyły Polki i o losach spotkania zadecydował tie-break. W tym lepsze okazały się Czeszki, które wygrały do 6.

W drugim spotkaniu przeciwniczkami pary Brzostek/Ceynowa były Magda Oleczek i Martyna Jachimowicz. Po jednostronnym spotkaniu pewnie triumfowały reprezentantki Polski, które wygrywając do 11 i 9 zameldowały się w kolejnej rundzie.

W kolejnym meczu po przeciwnej stronie siatki stanęły aktualne Mistrzynie Polski Juniorek - Nicole Jochym i Zuzanna Bielak. Po emocjonującym pełnym zwrotów akcji spotkaniu lepsze okazały się bardziej doświadczone Brzostek i Ceynowa, które wygrały po tie-breaku. Po pierwszym wygranym do 16 secie, w drugim do 17 triumfowały Jochym i Bielak. Decydującego seta  do 11 wygrały reprezentantki Polski, które awansowały tym samym do kolejnej rundy.

Czwarte spotkanie turnieju okazało się być dla pary Brzostek/Ceynowa ostatnim. W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału rywalkami reprezentantek Polski były Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando rywalek, z grą których nie były w stanie poradzić sobie Brzostek i Ceynowa. Ostatecznie po porażce do 17 i 16 zakończył one zmagania w turnieju na 7. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Ceynowa - Kubickova/Kvapilova 1:2 (17:21, 21:17, 6:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Oleczek/Jachimowicz 2:0 (21:11, 21:9)
  • Brzostek/Ceynowa - Jochym/Bielak 2:1 (21:16, 17:21, 15:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Zdon/Biranowska 0:2 (17:21, 16:21)

W kolejnym turnieju cyklu Plaży Open, który w najbliższy weekend odbędzie się w Myślenicach Monika Brzostek zagra w parze z Aleksandrą Gromadowską.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].