Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Piast Gliwice stracił napastnika. Parzyszek zagra we Włoszech

29.09.2020 20:19 | 0 komentarzy | kozz

Piotr Parzyszek opuścił Piasta Gliwice i dołączył do występującego w Serie B - Frosinone Calcio na zasadzie transferu definitywnego.

Piast Gliwice stracił napastnika. Parzyszek zagra we Włoszech
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parzyszek trafił do Piasta w lipcu 2018 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie we wszystkich rozgrywkach 85 spotkań, w których zdobył 23 bramki oraz zanotował siedem asyst. Razem z zespołem wywalczył złoty oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Frosinone Calcio jest po rozegraniu 1. kolejki Serie B w którym przegrało z Empoli 0:2. Piłkarzem Frosinone jest inny z Polaków, wychowanek Rozwoju Katowice, Przemysław Szymiński. 

Chciałbym podziękować wszystkim osobom w klubie oraz kibicom za dwa ostatnie lata. Przez ten czas Gliwice stały się naszym domem i zawsze chętnie będziemy tutaj wracać. Dziękuję za wsparcie oraz za zaufanie. Słowa uznania należą się przede wszystkim chłopakom, z którymi przez ostatnie dwa lata mogłem dzielić szatnię. To wyjątkowa grupa ludzi, z którą dobrze rozumiałem się zarówno na boisku, jak i poza nim. Ostatnie sezony były najlepsze w mojej karierze nie tylko pod względem sukcesów drużynowych, ale również indywidualnych, ponieważ w Piaście rozwinąłem się jako piłkarz i jako człowiek. Podjąłem decyzję o transferze, ponieważ chciałbym pokazać się w kraju o wielkiej piłkarskiej historii. Niedawno skończyłem 27 lat i myślę, że mogę jeszcze zrobić kolejny krok do przodu - powiedział dla strony Piasta, Piotr Parzyszek.