Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jastrzębianie wracają do ligowego grania

21.10.2020 17:18 | 0 komentarzy | rafbl

Splot niespodziewanych okoliczności sprawił, że trenujący od dwóch dni "pomarańczowi" już w sobotę wybiegną po przerwie spowodowanej przymusową kwarantanną na parkiet. Rywalem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla będzie w zaległym spotkaniu 8. kolejki rozgrywek Plus Ligi Trefl Gdańsk. Klub wydał w tej sprawie komunikat.

Jastrzębianie wracają do ligowego grania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski Węgiel w poniedziałek powrócił po kwarantannie do treningów. Nic nie zapowiadało tego, że w tym tygodniu uda się rozegrać jakiekolwiek oficjalny mecz. Realny powrót naszej drużyny do gry miał nastąpić w dniach 27-29 października, w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów w rumuńskim Gałaczu.

Tymczasem dzisiaj okazało się, że w drużynie Stali Nysa stwierdzono przypadek koronawirusa. Zespół z Dolnego Śląska miał w nadchodzący weekend zmierzyć się na wyjeździe z Treflem Gdańsk, ale spotkanie to nie dojdzie do skutku. W związku z tym, że w ekipie z Pomorza „zwolnił” się w ligowym kalendarzu jeden termin, doszło do szybkiego porozumienia na linii: kluby - Polska Liga Siatkówki, a jej efektem jest zaplanowany na najbliższą sobotę mecz Jastrzębskiego Węgla z Treflem w Jastrzębiu-Zdroju.

Spotkanie to odbędzie się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego starcia przeprowadzi Polsat Sport.

Przypomnijmy, że nasz zespół pierwotnie, zgodnie z terminarzem PlusLigi, miał się zmierzyć u siebie z Treflem 18 października, ale mecz ten storpedował stwierdzony w naszej drużynie pozytywny przypadek na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego też sobotni pojedynek z Treflem będzie właśnie tym zaległym meczem 8. kolejki PlusLigi pomiędzy naszym zespołem i „gdańskimi lwami”.

Niestety, sobotnia konfrontacja odbędzie się bez udziału publiczności. Jest to podyktowane najnowszymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które obowiązują od 17 października, w kwestii nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel