Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Świetna seria Unii Turza Śląska. Trzecia wygrana z rzędu

09.11.2020 11:04 | 1 komentarz | kozz

Turzanie dopisali na swoje konto kolejne trzy punkty. Tym razem za zwycięstwo z Jednością 32 Przyszowice 3:0. Już mało kto pamięta, że Unici tak fatalnie rozpoczęli sezon. W minioną niedzielę wygrali kolejny mecz, a to jednocześnie jest ósmym spotkaniem z rzędu ze zdobyczą punktową. Czołówka tabeli jest coraz bliżej.

Świetna seria Unii Turza Śląska. Trzecia wygrana z rzędu
Doświadczony, niespełna 43-letni Dariusz Pawlusiński otworzył wynik spotkania.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla podopiecznych trenera Marka Hanzela to trzecie zwycięstwo z rzędu i jednocześnie ósmy mecz bez porażki. Unia swój ostatni mecz przegrała pod koniec sierpnia. Mecz z Jednością rozpoczął się rewelacyjnie dla gospodarzy, bowiem już w pierwszej akcji meczu Unia wyszła na prowadzenie. Dariusz Pawlusiński posłał crossowe podanie do Sławomira Musiolika, ten świetnie „zabrał” się z piłką, dośrodkował w pole karne do Francuza Iliasa El Bouha, ten piętą zgrał jeszcze do Dariusza Pawlusińskiego, który posłał piłkę do bramki i Unia prowadziła 1:0. Okazało się, że był to jedyny gol w pierwszej połowie. Drugą część meczu rywale Unii Turza rozpoczęli nieco lepiej, ale w 56. minucie zostali skarceni. Dwójkowa akcja Iliasa El Bouha z Dariuszem Pawlusińskim zakończyła się dośrodkowaniem tego pierwszego do Sławomira Musiolika, ten miał trochę problemów z opanowaniem futbolówki, ale zdołał jednak płaskim strzałem pokonać Tomasza Szindlera. 20 minut później pomocnik Unii zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, tym razem na gola zamienił dośrodkowanie spod linii końcowej Macieja Gaszki. Unia wygrała 3:0 i już w środę odrobi część zaległości, bowiem na własnym boisku zmierzy się z innym beniaminkiem - Orłem Łękawica, który po dobrym początku rozgrywek znacznie obniżył loty i w ostatnich pięciu meczach zdobył tylko dwa punkty. Unia Turza Śląska plasuje się już na siódmym miejscu i do lidera traci zaledwie 9 punktów.

Unia Turza Śląska - Jedność 32 Przyszowice 3:0 (1:0)

Dariusz Pawlusiński 2., Sławomir Musiolik 56., 76.

Sędziował: Mateusz Patla (główny), Marcin Bochynek, Kamil Kubiak (asystenci). Mecz bez udziału publiczności.

Żółte kartki: Piotr Szymiczek – Jakub Wylężek

KS Unia Turza: Przemysław Cieśla – Bartosz Łyczko (82. Szymon Kunina), Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek, Piotr Glenc – Ilias El Bouh (66. Stanislav Shtanenko), Paweł Staniczek, Kamil Tront, Dariusz Pawlusiński (79. Michał Mazur), Sławomir Musiolik (90. Dawid Skrzyszowski) – Maciej Gaszka. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł. Trener: Marek Hanzel.

LKS Jedność 32 Przyszowice: Tomasz Szindler – Jakub Wylężek (79. Jakub Szczęsny), Łukasz Pilc (87. Dariusz Widera), Bartłomiej Maciejewski (65. Marcin Paszek), Robert Wolniewicz (44. Michał Szal) – Dawid Mucha (65. Bartosz Kiełbasa), Piotr Szołtysek, Rafał Hajok, Ariel Mnochy, Kamil Przybylski – Jakub Par (46. Adam Tarka). Pozostali rezerwowi: Jan Parchański. Trener: Mateusz Labusek.