Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Jastrzębski Węgiel już w Rumunii. Wciąż kilka znaków zapytania

10.11.2020 10:32 | 0 komentarzy | kozz

W poniedziałek rano jastrzębska drużyna udała się w podróż z Warszawy do Rumunii na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel już w Rumunii. Wciąż kilka znaków zapytania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po trwającym półtorej godziny locie, jastrzębscy siatkarze i sztab szkoleniowy wylądowali na lotnisku Bukareszt-Otopeni, a następnie czekała ich licząca trzy i pół godziny podróż autokarem do Gałacza. Jastrzębska ekipa dotarła na miejsce po godzinie 17:00 lokalnego czasu. Bazą noclegową Pomarańczowych jest zlokalizowany nad samym Dunajem Hotel Vega.

W poniedziałek Jastrzębski Węgiel miał tylko streching w hotelu. Chodziło o to, by porozciągać mięśnie po wielogodzinnej, męczącej podróży.

Na wtorek na godzinę 15:00 zaplanowano trening w miejscowej Dunărea Sports Hall. W tym dniu zapewne też dowiemy się, kiedy jastrzębski zespół zmierzy się z Arcadą Galati w boju o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, w poniedziałek po południu wciąż nieznane były wszystkie wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u rywali Jastrzębskiego Węgla. Rumuński klub podobno czekał jeszcze na pięć rezultatów. W pozostałych przypadkach testy miały dać wynik negatywny. Gospodarze jednocześnie zapewnili, że nikt z ich ekipy nie ma niepokojących objawów chorobowych i wszyscy czują się dobrze.

We wtorek podczas odprawy technicznej obie ekipy muszą już przedstawić komplet negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa. Jak już wcześniej informowaliśmy, jastrzębski zespół jest w pełni zdrowy.

Turniej w Rumunii został okrojony tylko do jednego meczu. Drugi z rywali Jastrzębskiego Węgla w tych kwalifikacjach – węgierski Fino Kaposvar podjął decyzję o rezygnacji z wyjazdu do Rumunii. Powodem są stwierdzone pozytywne przypadki koronawirusa u Madziarów.

Mecz Jastrzębskiego Węgla z Rumunami początkowo zaplanowano na czwartek na godzinę 19:00 lokalnego czasu (18:00 czasu polskiego). I wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie utrzymany. Kwestia nie jest jeszcze przesądzona, a wszystko powinno się wyjaśnić we wtorek.

Stawką meczu jest awans do fazy głównej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych drużyn na Starym Kontynencie.

- Jesteśmy faworytem tego spotkania. Jeśli zagramy na swoim normalnym poziomie, to wygramy – stawia jasno sprawę Lukas Kampa, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

- Kluczowa będzie zagrywka i nasza gra. Nie patrzymy na rywali – dodaje Łukasz Wiśniewski, środkowy bloku jastrzębskiej drużyny.

Bezpośrednią transmisję z meczu ma przeprowadzić na jednym ze swoich kanałów stacja Polsat Sport.

Zwycięzca tej rywalizacji trafi do grupy z Zenitem Kazań, ACH Volley Ljubljana oraz Berlin Recycling Volleys. W fazie głównej LM przewidziano po dwa turnieje w grupie. W tym przypadku ich organizatorami będą kluby z Berlina oraz Kazania.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel