Pierwsza runda spotkań w RALPS zakończona

W piątek zakończyła się ostatnia w tym roku - 11. kolejka gier w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Atlas Tours. Jedenaście z dwunastu zaplanowanych na ostatni tydzień spotkań zakończyło tym samym zmagania w pierwszej rundzie rozgrywek. Ponadto rozegrane zostało jedno z zaległym spotkań. Prezentujemy wyniki poszczególnych meczów.

Pięć z sześciu zaplanowanych meczów w ramach 11. kolejki spotkań odbyło się w ostatnim tygodniu w I Lidze. Jako pierwsi ligowe spotkanie rozegrali siatkarze SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec, którzy podejmowali Albion Team. Lepsi po niezwykle emocjonującym, pięciosetowym boju okazali się gospodarze dla których był to pierwszy mecz we własnej hali w tym sezonie. W drugim ze spotkań zwycięstwo w trzech setach zanotowali zawodnicy INK-Ognito Prestige Jaruga TKKFR Rybnik Piaski, którzy wygrali na wyjeździe z Jedynką Jaokowice-Pawłowce. Sporo działo się w meczu pomiędzy Floorsky Pawłowice oraz Leśną Perłą Damons Rybnik. Lepsi do zażartej walce okazali się goście, którzy wygrali 3:2. Jedenaste zwycięstwo w rozgrywkach zapisali niepokonani w dalszym ciągu liderzy tabeli - Dwójka Świerklany Projtrans, którzy pokonali na własnym parkiecie ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum w trzech setach. W piątym z meczów trzysetowe, wyjazdowe zwycięstwo zapisali na swoim koncie reprezentanci Jedynki Jankowice II, którzy pokonali w Chałupkach miejscowe Impacto LKS. Szóste ze spotkań, w którym  SMUKS Orzesze zmierzyć się miał z AKS NORD LSK Rybnik zostało przełożone na inny termin.

• SMUKS Orzesze - AKS NORD LSK Rybnik

W ligowej tabeli z kompletem 33 punktów na półmetku rozgrywek prowadzi Dwójka Świerklany Projtrans. Na drugim miejscu z 22 punktami na koncie znajduje się INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski, które ma do rozegrania dwa zaległe mecze. Trzecia z 20 punktami i trzema zaległymi spotkaniami jest Leśna Perła Damons Rybnik.

Wszystkie sześć meczów rozegrano natomiast w II Lidze. W pierwszym z nich niepokonany lider - Jan Olbracht Super Spike Volleyball Team pokonał na własnym parkiecie bez straty seta Top Ten Rybnik. W pozostałych meczach do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie czterech setów. W pierwszym z nich Znicz Polska SPS Knurów pokonał na własnym parkiecie Beer Team Rybnik. W kolejnym Victoria Pilchowice przegrała u siebie z OKIS Gaszowice. W pozostałych meczach SiKReT Gliwice wygrał na wyjeździe z Volley Klenart Rybnik, Oxygen Set-Mix Team pokonał ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II oraz Mix-Team Pszów wygrał z Jar-Trans Fox Pszów. Poza meczami 11. kolejki spotkań w ostatnim tygodniu rozegrano zaległe spotkanie 8. kolejki pomiędzy SiKReTem Gliwice i Oxygen Set-Mix Team. Lepsi w czterech setach okazali się gospodarze.

SiKReT Gliwice - Oxygen Set-Mix Team 3:1

W ligowej tabeli nieprzerwanie z kompletem 33 punktów zdobytych w 11 meczach prowadzi debiutant - Jan Olbracht Super Spike Volleyball Team, który wyprzedza Oxygen Set-Mix Team - 22 punkty i ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II - 20 punktów. Lędzinianie mają jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach nie oznacza jednak braku siatkarskich emocji w najbliższych dnia. Część zespołów ma w planach rozegrać w tym czasie zaległe mecze. Na półmetku rozgrywek do zagrania pozostało 16 zaległych meczów. 10 z nich to mecze zespołów występujących w I Lidze, natomiast 6 to spotkania z udziałem zespołów z II Ligi.

Ponadto z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa na luty przełożone zostały zaplanowane na okres od 4 do 15 stycznia mecze 12. i 13. kolejki rozgrywek.

Więcej informacji na temat ligi, szczegółowe terminarze i tabele znaleźć można na stronie internetowej www.ralps.pl.