Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Jastrzębski Węgiel nie zagra w Lidze Mistrzów

05.02.2021 12:42 | 0 komentarzy | dud

Europejska Konfederacja Siatkówki podjęła dzisiaj decyzję o ostatecznym wyłączeniu drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzów sezonu 2020-2021.

Jastrzębski Węgiel nie zagra w Lidze Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powodem takiej sytuacji są wykryte przypadki zakażeń koronawirusem w Jastrzębskim Węglu przed zaplanowanym na 9-11 lutego turniej 4. rundy tych rozgrywek w rosyjskim Kazaniu. Podobna sytuacja miała miejsce na początku grudnia przed pierwszym turniejem w grupie „C” rozgrywanym w Berlinie. W konsekwencji CEV nałożyła wtedy na klub sankcję w postaci trzech walkowerów po 0-3.

Tak wówczas, jak i teraz klub nie miał możliwości udziału w europejskim turnieju. W przypadku turnieju w Rosji Jastrzębski Węgiel miał tylko dziewięciu siatkarzy gotowych do gry. Co więcej, z uwagi na objęcie kwarantanną do stolicy Tatarstanu nie mógł udać się żaden z przedstawicieli sztabu szkoleniowego z wyjątkiem jednego z fizjoterapeutów.

Ze względu na ograniczenia czasowe niemożliwym stało się uzyskanie od strony rosyjskiej zaproszeń i skuteczne przeprowadzenie procedur wizowych dla juniorów z Akademii Talentów, którzy mogliby ewentualnie uzupełnić skład. Dość powiedzieć, że czas oczekiwania na same zaproszenia do Rosji dla zawodników i członków sztabu szkoleniowego wyniósł trzy tygodnie.

W przesłanej dzisiaj do klubu korespondencji Europejska Centrala Siatkarska podziękowała Jastrzębskiemu Węglowi za „współpracę i podjęte wysiłki w tym pełnym wyzwań sezonie”, życząc „zdrowia, powodzenia na resztę sezonu ligowego i powrotu do Ligi Mistrzów w sezonie 2021-22”.

Jednocześnie poinformowano klub, że zgodnie z decyzją Zarządu CEV z 23 kwietnia 2020 roku wyłączenie drużyny z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie będzie skutkować żadnymi sankcjami finansowymi ani dyscyplinarnymi.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl