Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Unia Racibórz się szkoli

25.02.2021 18:17 | 3 komentarze | kozz

Sztab szkoleniowy raciborskiej Unii nie próżnuje i okres zimowy spędza na szkoleniach, m.in. poprawia swój język angielski i wiedzę na temat cyklu treningowego.

Unia Racibórz się szkoli
Screen z wideokursu "Euroweek Online Study"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkolenia online odbywają się dzięki Rakowowi Częstochowa i są dedykowane partnerskim klubom filialnym. Unia Racibórz stała się takim dla Rakowa w listopadzie 2020 roku.

- Braliśmy udział w trzech szkoleniach online prowadzonych przez Raków Częstochowa, dedykowanych partnerskim klubom filialnym. Cykliczne piątkowe spotkania wewnętrzne trenerów służą do przekazania wytycznych do realizacji tygodniowego cyklu treningowego. Wprowadziliśmy również specjalistyczne treningi bramkarskie. W grudniu zeszłego roku w Częstochowie odbyło się szkolenie połączone z częścią praktyczną. Trenerzy przez tydzień mieli możliwość również szlifowania języka angielskiego w kursie "Euroweek Online Study". Kurs daje możliwości związane ze stażami międzynarodowymi, kontaktami z innymi trenerami zza granicy, a jego znajomość jest wymagana na kursach trenerskich UEFA. Poza tym w przyszłości mają być organizowane turnieje i obozy międzynarodowe - poinformował prezes Unii Racibórz, Maciej Kozicki.