Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

JKH GKS Jastrzębie podpisał kontrakt z łotewskim napastnikiem

18.06.2021 12:51 | 0 komentarzy | dud

Niespełna 25-letni łotewski napastnik Frenks Razgals będzie w sezonie 2021/22 reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie podpisał kontrakt z łotewskim napastnikiem
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Rygi zawodnik podpisał roczny kontrakt. Kibice mieli okazję oglądać go w akcji w kwietniowym meczu przeciw Polsce w Katowicach (1:4), gdzie zaliczył asystę przy honorowym golu dla Łotyszy.

Frenks Razgals urodził się 8 sierpnia 1996 roku w Rydze. Przygodę z hokejem rozpoczynał w klubie Prizma Ryga i aż do sezonu 2018/19 włącznie nie opuszczał łotewskich klubów. W trakcie swojej kariery Razgals grał dla SK Ryga, Dynamo Ryga, HK Ryga i HK Lipawa. Jako zawodnik Dynama miał okazję wielokrotnie występować w słynnej KHL, w której w sumie rozegrał ponad siedemdziesiąt meczów.

W sezonie 2019/20 Razgals zadebiutował w klubie spoza ojczyzny, wykorzystując ofertę HC Vitkovice (skąd został zresztą wypożyczony do Hawirzowa). Natomiast minione rozgrywki spędził w HK Zemgale Jełgawa, gdzie miał okazję występować z Eriksem Sevcenko.

Frenks Razgals to wielokrotny reprezentant Łotwy, zarówno w ekipach młodzieżowych, jak i seniorskiej. Po raz pierwszy nowy napastnik JKH GKS Jastrzębie zagrał w pierwszej reprezentacji swojej ojczyzny już jako niespełna 20-letni gracz. Razgals ma za sobą również udział w Mistrzostwach Świata Elity 2017 i 2018, w których zagrał m.in. przeciw Kanadzie (w meczu przegranym dopiero po dogrywce), USA czy Rosji.

Warto dodać, że Razgals był najskuteczniejszym zawodnikiem niedawnego Turnieju o Puchar Trójmorza, w którym zdobył pięć bramek i asystował przy pięciu kolejnych. Szczególnie mocno zapamiętali go Estończycy, którym wbił cztery gole.

Na koniec warto wspomnieć, że ojcem Frenksa Razgalsa jest Aigars Razgals, znakomity swego czasu napastnik, wielokrotnie nagradzany za indywidualne wyczyny w lidze łotewskiej (najlepszy strzelec w latach 1995, 2005 i 2006) oraz mający za sobą także grę w Szwecji i Danii.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl