środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Białoruski obrońca podpisał kontrakt z JKH GKS Jastrzębie

29.07.2021 11:55 | 0 komentarzy | dud

W zespole JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2021/22 występował będzie Siarhei Bahalejsza. Ten 31-letni pochodzący z Grodna białoruski obrońca ma na swoim koncie trzy mistrzostwa swojej ojczyzny oraz występy w słynnej KHL. Bahalejsza podpisał z klubem roczny kontrakt.

Białoruski obrońca podpisał kontrakt z JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siarhei Bahalejsza (ros. Siergiej Bogolejsza, trans. ang. Siarhei Bahaleisha) urodził się 20 lutego 1990 roku. Praworęczny defensor mierzy 182 cm wzrostu i waży 81 kg. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Niomanie Grodno, którego barwy z przerwami reprezentował aż do 2016 roku, debiutując w ekstraklasie Białorusi w sezonie 2009/10. Jako zawodnik tej ekipy trafił do młodzieżowej reprezentacji Białorusi, z którą w 2008 roku zagrał w Mistrzostwach Świata U18 w Kazaniu, a następnie także w Mistrzostwach Świata U20, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Białorusini pokonali wówczas naszą kadrę 5:1 (1:1, 1:0, 3:0), a Bahalejsza asystował przy ostatniej z bramek.

W 2016 roku Siarhei Bahalejsza przeniósł się do rosyjskiej Iżstali Iżewsk występującej w Wyższej Hokejowej Lidze (zaplecze KHL), a następnie do Rubina Tiumień. W 2018 roku powrócił na Białoruś, reprezentując barwy kolejno Dynama Mołodeczno, Junosti Mińsk, Szachtiora (Szachciara) Soligorsk, Dynama Mińsk i ponownie Szachtiora. Jako zawodnik Dynama miał okazję wystąpić w czterech spotkaniach KHL. Ponadto jako zawodnik Szachtiora zadebiutował w reprezentacji Białorusi.

W minionym sezonie punktował głównie dla ekipy z Soligorska, zaliczając trzy bramki i 24 asysty w czterdziestu trzech ligowych meczach. W rozgrywkach białoruskiej Ekstraligi Szachtior zdołał awansować do półfinału, w którym musiał uznać wyższość HK Gomel.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl