Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Arkadiusz Szczepanek wygrał Bieg wokół komina 2021

Fajny bieg, ciekawa trasa i sympatyczni ludzie - te trzy atuty wydarzenia sportowego towarzyszącego Industriadzie w Raciborzu wymienił zwycięzca biegu na 3 km. To mieszkaniec Kornowaca, który oprócz szybkości musiał wykazać się dodatkowymi umiejętnościami na trasie.

Arkadiusz Szczepanek wygrał Bieg wokół komina 2021
Zwycięzca Biegu wokół komina 2021 - Arkadiusz Szczepanek z nagrodą od Browaru Zamkowego
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Arkadiusz Szczepanek lubi biegać, rusza w trasę dwa lub trzy razy w tygodniu. W Biegu wokół komina wziął udział po raz pierwszy. Słoneczna i nieco upalna pogoda nie przeszkadzała mu w rywalizacji. Kolejni ma mecie byli Robert Zięba i Mateusz Moneta.

- Trochę ciepło na bieganie. Kiedyś więcej się tym zajmowałem, teraz mniej. Były jakieś półmaratony. Zaskoczyło mnie, że tak niewielu chętnych było do wzięcia udziału, bo w poprzedniej edycji zebrało się uczestników na dwie liczne grupy w kategoriach kobiet i mężczyzn - powiedział nam trzeci na mecie Moneta.

Żeby zostać sklasyfikowanym, trzeba było dobiec z kubkiem, z którym się startowało. Była w nim woda, a na trasie trzeba było zebrać w dwóch punktach jeszcze słód i chmiel.

Oto końcowa klasyfikacja kategorii kobiety i dzieci (dopuszczono je z uwagi na niską frekwencję).

  • 1. Judyta Jędrzejczyk
  • 2. Halina Kuryłowicz
  • 3. Krzysztof Kuryłowicz i Antoni Jendrzejczyk,
Najmłodsi uczestnicy biegu

Nagrodę specjalną - za dotarcie na metę z największą ilością wody w kubku otrzymała Judyta Jędrzejczyk. - Najmniej pani piła - śmiał się dyrektor OSiR Paweł Król, który wręczał nagrody z dyrektor Zamku Krystyną Niklewicz i piwowarem Browaru Zamkowego Rajmundem Petrzykiem.

Trasa biegu wiodła z dziedzińca zamkowego w kierunku alejek parku Zamkowego i korony wałów z powrotem na miejsce startu.

- Trochę nas było mało, ale zabawa i tak fajna. Mieliśmy specjalne medale z kufelkiem. Kto nie trenował mógł mieć lekką zadyszkę - przyznał także startujący Tomasz Bieliński wicedyrektor OSiR.


Tomasz Bieliński z OSiR

Oliwier Huptaś - kolejny z pracowników OSiR na Industriadzie, zachęcał do udziału w Biegu o Złoty Kłos, który w następny weekend odbędzie się przy ruinach pałacu w Tworkowie. Organizuje go miejscowy LKS.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].