Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

GKS Jastrzębie powalczy o drugie w tym sezonie zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]

24.09.2021 16:43 | 0 komentarzy | dud

Po emocjach związanych z meczem Pucharu Polski, pora na powrót do rozgrywek ligowych. W sobotni wieczór GKS Jastrzębie powalczy o drugie w tym sezonie zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze w wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Głogów.

GKS Jastrzębie powalczy o drugie w tym sezonie zwycięstwo [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrobry Głogów po dziewięciu rozegranych kolejkach znajduje się w środku pierwszoligowej stawki, zajmując 10. miejsce z jedenastoma punktami na koncie. Do tej pory głogowianie zapisali na swoje konto 3 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki przy bilansie bramkowym 10-8.

Osiem z dziewięciu spotkań Chrobry rozegrał jednak na wyjeździe, co było spowodowane montażem podgrzewanej murawy na obiekcie w Głogowie. Jedno z tych spotkań sobotni rywale GKS-u rozegrali w roli gospodarza na stadionie w Polkowicach, a jedno na bocznym boisku w Głogowie, zlokalizowanym tuż obok głównej płyty. Prace remontowe zostały w ostatnich dniach zakończone, w efekcie czego mecz z GKS-em Jastrzębie będzie dla Chrobrego pierwszym w tym sezonie, jaki rozegrają przed własną publicznością.

Mecz w Głogowie będzie dla GKS-u czwartym w tym sezonie, jaki rozegra na wyjeździe. Do tej pory jako goście dwukrotnie zremisowali (ŁKS Łódź i Miedź Legnica) oraz ponieśli jedną porażkę (Korona Kielce). Siedem punktów na koncie plasuje zespół aktualnie na 15. miejscu w tabeli, czyli tuż nad strefą spadkową, którą otwiera GKS Katowice z takim samym dorobkiem punktowym.

Będzie to także czwarta wizyta w Głogowie od momentu powrotu na zaplecze ekstraklasy. W poprzednich trzech spotkaniach dwukrotnie 1:0 wygrywali gospodarze, a raz padł bezbramkowy remis.

  • 10. kolejka Fortuna 1 Ligi
  • Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie
  • Sobota, 25 września, godz. 20:30, Stadion Chrobrego Głogów

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl