Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Startuje nowa edycja siatkarskiego Pucharu Polski

25.11.2021 11:18 | 0 komentarzy | dud

W najbliższy piątek w magazynie „7. Strefa” o godzinie 16:00 w siedzibie Telewizji Polsat odbędzie się losowanie rozgrywek o Puchar Polski Mężczyzn 2022.

Startuje nowa edycja siatkarskiego Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku w rozgrywkach o Puchar Polski mogły wziąć udział wszystkie kluby siatkarskie w kraju, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie. Rozgrywki od fazy, w której przystępują drużyny uczestniczące w rozgrywkach PLS, prowadzi Polska Liga Siatkówki. Na wcześniejszych etapach organizatorem był PZPS.

Tegoroczna formuła rozgrywek zakłada cztery rundy, nie licząc rund wstępnych, które już się odbyły.

Do walki o Puchar Polski staną łącznie 32 drużyny: 14 z PlusLigi, 16 z Tauron 1. Ligi oraz dwie ekipy z niższych szczebli rozgrywkowych. W wyniku piątkowego losowania, które odbędzie się w magazynie „7. Strefa” o godzinie 16:00 w siedzibie Telewizji Polsat, powstaną pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.

Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach PZPS, TAURON 1. Ligi i PlusLigi. Drużyny rozegrają ze sobą jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują ich zwycięzcy. Mecze 1/16 finału zaplanowano na 22 grudnia 2021 roku.

Ta sama formuła będzie obowiązywać na dwóch kolejnych etapach rozgrywek, czyli w 1/8 oraz 1/4 finału (terminy tych rund to: 19 stycznia 2022 rokui 2 lutego 2022 roku). Gospodarzami meczów będą drużyny z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu 2020/2021.

Cztery najlepsze zespoły wystąpią w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski zaplanowanym na 26-27 lutego 2022 roku (lokalizacja turnieju nie jest jeszcze znana).

Tytułu broni Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która triumfowała w zeszłorocznym finale z Jastrzębskim Węglem rozegranym w Krakowie.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl