Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Oliwier Mutwil mistrzem Polski młodzieżowców w biegach przełajowych

29.11.2021 10:17 | 0 komentarzy | AgaKa

W sobotę, 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się 93. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których wystartował wodzisławianin, Oliwier Mutwil. Z zawodów przywiózł dwa medale i tytuł mistrza Polski młodzieżowców.

Oliwier Mutwil mistrzem Polski młodzieżowców w biegach przełajowych
Oliwier na najwyższym stopniu podium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W biegu na dystansie 4 km rozgrywano zarówno zawody seniorskie (OPEN) jak i młodzieżowe (U23. Mam 22 lata, więc byłem klasyfikowany jako senior i jednocześnie jako młodzieżowiec. Wśród seniorów przybiegłem jako trzeci i zdobyłem brązowy medal, a w kat. U23 zostałem Mistrzem Polski - mówi Oliwier Mutwil. - Jeśli chodzi o przebieg to zawody odbywały się na kilometrowej pętli, gdzie trasa była mocno selektywna, ja od początku biegu z drugiej części stawki przesuwałem się sukcesywnie do przodu, aż dotarłem na 3. miejsce ok. 400m przed metą i utrzymałem to miejsce do końca. Przede mną było dwóch starszych zawodników dlatego zdobyłem też złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Oliwier z medalami

Oliwier z medalami

Dystans 8 kilometrów Kamil Jastrzębski pokonał 26:58 i o 6 sekund wyprzedził na mecie Artura Olejarza. Kolejne 6 sekund później na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek, który obok brązu w kategorii seniorskiej zdobył złoto w klasyfikacji U23. Na o połowę krótszym dystansie najlepszy był Dariusz Boratyński, który minimalnie pokonał Patryka Kozłowskiego. Trzeci na mecie Oliwier Mutwil zdobył także tytuł mistrza Polski młodzieżowców - pzla.pl.