GKS Jastrzębie w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski

W meczu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski GKS Jastrzębie pokonał przy Harcerskiej Sokół Ostróda 4:1 i melduje się w 1/32 finału. Gole dla GKS-u zdobywali Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Daniel Szymczak i Daniel Stanclik.

Początek w wykonaniu gospodarzy był świetny. Już po sześciu minutach prowadzili różnicą dwóch goli po debiutanckich trafieniach w zielono-czarno-żółtych barwach Dawida Szkudlarka i Przemysława Lecha. Goście mogli odpowiedzieć w 10. minucie, ale po strzale Świętego nie dał się zaskoczyć Antkowiak. W kolejnych minutach kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Sokoła i wychodzili z groźnymi kontratakami, lecz żaden z nich nie zakończył się golem i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W pierwszych minutach drugiej połowy goście, nie mając nic do stracenia, zagrali odważniej i oddali kilka strzałów na bramkę, lecz debiutujący w GKS-ie Jastrzębie Michał Antkowiak spisywał się bez zarzutu, a w 57. minucie, po strzale z dystansu zawodnika gości i rykoszecie, piłka minimalnie minęła słupek.

W 59. minucie prowadzenie drużyny GKS-u podwyższył Daniel Szymczak, dla którego również było to debiutanckie trafienie w seniorskim zespole GKS-u. Sokół odpowiedział po kilkudziesięciu sekundach, a na listę strzelców wpisał się Szałkowski, wykorzystując dogodną sytuację i nie dając szans Antkowiakowi.

Wynik meczu ustalił w 79. minucie Daniel Stanclik, który po prostopadłym podaniu minął wychodzącego na przedpole Florczaka i z ostrego kąta posłał futbolówkę do pustej bramki. W ostatnich 10 minutach goście próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale ponownie dwukrotnie dobrze interweniował Antkowiak.

Losowanie par 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w piątek o godzinie 12:00.

GKS Jastrzębie - Sokół Ostróda 4:1 (2:0)

• 1:0 - Bartosz Boruń 1’
  • 2:0 - Przemysław Lech 6’
  • 3:0 - Daniel Szymczak 59’
  • 3:1 - Szymon Szałkowski 60’
  • 4:1 - Daniel Stanclik 79’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń (87. Dominik Klimkiewicz), Przemysław Lech, Daniel Szymczak (82. Jakub Kasperowicz), Dawid Szkudlarek, Kamil Jadach (68. Natan Wysiński), Szymon Gołuch (68. Salvador Pryka), Daniel Stanclik (82. Joao Passoni).

Sokół Ostróda: Norbert Florczak - Tomasz Porębski, Bartosz Pawluczyk (65. Błażej Malinowski), Jakub Kopacz, Łukasz Święty, Mateusz Furman, Jakub Adam Mysiorski, Szymon Szałkowski (46. Jakub Banul), Dawid Kasprzyk, Michał Kiełtyka, Kamil Skok (46. Kamil Skiba).