Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Huragan zmiótł Green Turkey

08.11.2009 23:51 | 31 komentarzy |
Mecz IV kolejki ALK rozegrany 8 listopada pomiędzy zespołami Huraganu i Green Turkey zakończył się zwycięstwem Huraganu.

Początek spotkania był wyrównany, gra kosz za kosz, przy wyniku 7:7 zawodnik Huraganu Błaszków Łukasz trafia za 3 punkty i było 10:7. Od tego momentu Huragan zaczyna powiększyć przewagę, kilka dwupunktowych rzutów, dwie szybkie kontry zakończone 2 punktami, pudła drużyny przeciwnej i zrobiła się przewaga 19:10 dla Huraganu, a po chwili 23:14. Drużyna Green Turkey mobilizuje się jeszcze w tej kwarcie i po kilku udanych akcjach za 2 punkty, kontruje przeciwników i w ostatniej sekundzie I kwarty rzuca także za 2, zmniejsza przewagę i ustala wynik I kwarty na 23:20.

Od początku II kwarty Huragan znowu przejął inicjatywę na parkiecie i odskoczył na 11 punktów, od wyniku 35:24 trwa walka punkt za punkt i II kwarta kończy się wynikiem 43:31.

W III kwarcie przy stanie 51:33 kontuzji doznaje zawodnik Green Turkey Piotr Halama - prawdopodobnie skręcenie kostki. W tej kwarcie Huragan cały czas powiększa przewagę i ostatecznie III kwarta kończy się 67:43 dla Huraganu.

W IV kwarcie Huragan powiększył przewagę do 24 punktów i przy stanie 69:45, każda z drużyn popisuje się akcjami za 3 punkty. Gdy na tablicy wyświetlał się wynik 77:54 dla Huraganu, ładną indywidualną akcją popisuje się zawodnik Green Turkey Maciej Grzybek, od swojego kosza do kosza przeciwników przebiegł z piłką mimo asysty dwóch zawodników Huraganu i trafił za 2 punkty. Poza tym Huragan utrzymuje cały czas bezpieczną przewagę 23 punktów i mecz kończy się 88:65 dla Huraganu.

Green Turkey - Huragan 65:88
Green Turkey: Maciej Grzybek 24, Damian Półtorak 20.
Huragan: Dariusz Ronin 41, Przemek Chęć 10, Michał Kitzinger 10.

Skład drużyny i punkty Green Turkey: Piotr Halama 9, Maciej Grzybek 24, Mateusz Pikuła 6, Kamil Styrnol 2, Marcin Zubko 4, Damian Półtorak 20.

Skład drużyny Huragan: Przemek Chęć 10, Marcin Bukowski 7, Michał Kitzinger 10, Łukasz Bunio 7, Dariusz Ronin 41, Przemek Łapiński 7, Łukasz Błaszków 6.

Michał Kitzinger - zawodnik drużyny Huragan: Wykorzystaliśmy naszą przewagę wzrostu, graliśmy na wysokich zawodników, takie były założenia taktyczne przed meczem i je zrealizowaliśmy w 100 procentach.

Maciej Grzybek kapitan zespołu Green Turkey: Nie było zbiórek na tablicach, zabrakło nam wysokich chłopaków, z gry nie wyglądało to tak źle. Na wyniku meczu zaważyło zmęczenie, kontuzja Piotra Halamy i brak 2 podstawowych zawodników.