Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Odra wystartuje jednak od rybnickiej C-klasy!

08.08.2011 20:34 | 56 komentarzy | art

Dziś odbyło się posiedzenie zarządu Podokręgu Rybnik, na którym zadecydowano, że w nadchodzącym sezonie KP Odra 1922 Wodzisław wystartuje z najniższego szczebla rozgrywek ligowych w Polsce. 

 

Odra wystartuje jednak od rybnickiej C-klasy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Władze podokręgu tłumaczą, że nie miały wyjścia. – Przepisy PZPN z 2008 roku są jednoznaczne i mówią, że nowy zespół zaczyna od najniższego szczebla w danym podokręgu – wyjaśnia Franciszek Wrana, prezes Podokręgu Rybnik.

Taki obrót spraw rozczarował ludzi tworzących nową Odrę. - Górę wzięły animozje do poprzednich władz klubu, za których błędy obarczono nasz młody zespół. Decyzję odbieramy jako cios skierowany w wodzisławską piłkę nożną. Nie poddajemy się jednak. Przyjmujemy ten stan rzeczy i będziemy walczyć o zwycięstwo w najniższej klasie rozgrywkowej – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław.

Kibice z Wodzisławia liczyli, że założony przez nich klub, który przejął tradycję będącej w stanie upadłości Odry Wodzisław S.A. będzie mógł wystartować z wyższej ligi. Wierzyli w start z klasy A. Władze podokręgu tłumaczą, że nie było do tego podstaw. – Kiedyś z wyższej ligi (z IV ligi – przyp. red.) wystartował GKS Katowice, ale wówczas przepisy były inne, w wyjątkowych przypadkach dopuszczały możliwość gry w wyższej klasie. My dziś naprawdę mieliśmy związane ręce. Tu trzeba zadać inne pytanie. Gdzie są osoby, które doprowadziły do tego, że klubu który jeszcze 15 miesięcy temu występował w ekstraklasie nie ma dziś na piłkarskiej mapie kraju? Gdzie są ci, którzy pozwolili, by Odra oddawała walkowerem spotkania u siebie? - pyta Wrana. - To co zrobiono z Odrą to wstyd dla całego naszego środowiska piłkarskiego – dodaje. 

Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał terminarz rybnickiej C klasy, która zgodnie z planem ma wystartować już w nadchodzący weekend. Zgodnie z opublikowanym już terminarzem w tej klasie rozgrywkowej miało występować 14 zespołów. Będzie ich jednak 16, bo oprócz Odry w trybie awaryjnym zgłosił się jeszcze Naprzód Kłokocin. Czwartkowe posiedzenie wydziału gier podokręgu ma opracować nowy terminarz. Prawdopodobnie jednak pierwsza kolejka zostanie rozegrana bez zmian, czyli zgodnie ze starym terminarzem, dodany do niej zostanie jedynie mecz Odry Wodzisław z Naprzodem Kłokocin (nie wiadomo kto będzie gospodarzem). Do czwartku działacze Odry muszą zgłosić do podokręgu uprawnienia zawodników. To o tyle istotne, że nie wszyscy zawodnicy występujący w ostatnich sparingach mają swoje karty na ręku.

(art)