Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Łzy radości młodych siatkarzy

15.05.2012 14:19 | 4 komentarze | kozz

W Mikołowie odbył się finał Mistrzostw Śląska w minisiatkówce. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: czwarta klasa szkoły podstawowej (parami), piąta klasa (trójki), szósta klasa (czwórki). W każdej kategorii startowało po osiem najlepszych drużyn z województwa podzielonych na dwie grupy.

Łzy radości młodych siatkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W finałowym turnieju wystąpiły dwie drużyny KS AZS Rafako Racibórz startujące w kategorii „trójek”. W pierwszej grupie wystąpiły zespoły Rafako I, Rafako II, ZSS Radlin I i DOSS Częstochowa. Pierwszy mecz dwie raciborskie drużyny zagrały między sobą. Rafako I pokonało Rafako II w stosunku 25:19. Następnie „dwójka” przegrała z Częstochową 17:25, a „jedynka” z faworytem  zawodów zespołem trenera Bartosza Frątczaka Radlinem I. Mecz trzeciej kolejki fazy grupowej pomiędzy uczniami raciborskiej Szkoły Podstawowej nr 18, a Częstochową decydował o awansie do półfinału. Po zaciętym meczu Rafako wygrało 25:18. W drugim meczu Radlin wygrał z Rafako II i awansował z pierwszego miejsca.

W półfinale chłopcy z Raciborza spotkali się z drugą ekipą z Radlina. Radlin II wygrał 25:17. W drugiej parze Radlin I pokonał zespół z Borowna.

Mecz o trzecie miejsce zapowiadał się bardzo emocjonująco. Od początku seta była twarda walka o każdy punkt. Nie brakowało długich wymian i efektownych obron. Do stanu po 16 żadna drużyna nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Później Raciborzanie postawili na agresywniejszą zagrywkę i tym zyskali przewagę, którą utrzymali do samego końca wygrywając mecz 25 do 20 i zdobywając tym samym brązowy medal. W finale Radlin I pokonał Radlin II. Zespół Rafako II zajął ostateczne także bardzo dobre i wysokie 6 miejsce. W początkowych fazach Mistrzostw Śląska w minisiatkówce w kategorii „trójek” startowało około 40 drużyn z całego województwa.

- Teraz zespół Rafako I jako medalista Mistrzostw Śląska będzie przygotowywał się do baraży o udział w Mistrzostwach Polski, gdyż tylko mistrz województwa ma zagwarantowany awans. Baraże zostaną rozegrane w hali ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Będą w nich uczestniczyć srebrni i brązowi medaliści z województw Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego.

W drużynie Rafako Racibórz I grali: Daniel Nadskakulski, Mateusz Sokolik, Wojciech Szwed, rezerwowymi byli Bartosz Mrowiec i Wojciech Rybiński. Rafako II w składzie: Jakub Besz, Kacper Dyjach, Patryk Polak i Maciej Nowodworski.

- Jestem bardzo szczęśliwy z postawy zawodników. Dziękuję im za zaangażowanie, pracę na treningach i wiarę w osiągnięcie sukcesu. Po zdobyciu medalu chłopcy mieli łzy radości w oczach, które świadczyły jak ten wynik, który osiągnęli jest dla nich bardzo ważny. Ogromnym wsparciem są dla mnie rodzice i rodzeństwo tych młodych siatkarzy. Chętnie jeżdżą z nami na zawody, dopingują, cieszą się i smucą razem z nami. Dziękuję również fundacji „ProAktywni”, która ufundowała nam koszulki meczowe - powiedział Marcin Polowczyk, trener KS AZS Rafako Racibórz.fot. Adam Sokolik