Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Ponad setka pasjonatów królewskiej gry

09.11.2012 12:42 | 1 komentarz | kozz

Już po raz ósmy w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Raciborzu gościli szachiści, by rywalizować w turnieju szachowym poświęconym uczczeniu pamięci założyciela i wieloletniego prezesa firmy JAS-FBG S.A. Wiesława Hanczarka.

Ponad setka pasjonatów królewskiej gry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezes Wiesław Hanczarek aktywnie uczestniczył w działalności wspierającej sport, ale nie zapominał również o kulturze. Wspierał środowisko nie tylko raciborskie, ale jako mecenas sportu inwestował w rozwój talentów sportowych poprzez sponsorowanie licznych zawodów na terenie całego Śląska.

Memoriał który odbył się 4 listopada miał wyjątkowy charakter, łączył bowiem pokolenia szachistów o różnym wieku, najmłodszy miał 6 lat, a najstarszy 72. Oprócz licznej grupy raciborskich szachistów w zawodach uczestniczyli m.in. finaliści Mistrzostw Polski Juniorów, Mistrzostw Świata Juniorów, szachiści reprezentujący kluby z całej Polski m.in. z takich ośrodków jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Rybnik, Chorzów, Pszczyna. Gościliśmy również grupę z Czech z Ostrawy, Frydka-Mistka, Dolnego Beneszowa. Łącznie w turnieju rywalizowało 104 pasjonatów królewskiej gry.

Turniej rozgrywano w trzech grupach, a zwycięzcami zostali:

- w grupie open – mistrz międzynarodowy Aleksander Hnydiuk BKSz Prokonex Brzeg
- w grupie do lat 9 – Radek Halamićek BŚŚ Frydek-Mistek
- w grupie do lat 13 – Mateusz Tustanowski LKS Zarzewie Prudnik

Najlepszy zawodnik z Raciborza Tadeusz Helis w grupie open zajął 8. miejsce, Kacper Polok 11. miejsce, a Michał Obruśnik zajął 17. miejsce. W grupie dzieci do lat 13 Jacek Nitychoruk zajął 5. miejsce, a wśród dzieci do lat 9 Artur Pokorny był 12.

Liczne grono rodziców, opiekunów i widzów gorąco dopingowało szczególnie młodych szachistów, a dla niektórych był to pierwszy poważny turniej w ich życiu. Nagrody ufundowane przez JAS-FBG S.A. otrzymali najlepsi gracze, ale wszyscy zasłużyli na słowa uznania za sportową rywalizację.

SILESIA