środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

W środę rusza Ekstraliga. Antończyk trenuje z Unią

23.08.2013 19:46 | 0 komentarzy | kozz

Mistrz Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz w najbliższą środę, 28 sierpnia rozpocznie nowy sezon ligowy i miejmy nadzieję skuteczną obronę pozycji numer jeden na krajowym podwórku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na inaugurację rozgrywek Ekstraligi 2013/14 RTP Unia przed własną publicznością na stadionie raciborskiego OSiR przy ul. Zamkowej 4 o godz. 17.00 zmierzy się z TS Mitech Żywiec. Na dzisiejszych zajęciach zespół Remigiusza Trawińskiego po raz pierwszy od przyjazdu ze Słowenii z turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów, spotkał się praktycznie w pełnym składzie. Z Węgier powróciły już kadrowiczki (Wiśniewska, Leśnik, Chudzik), które wspólnie koleżankami z reprezentacji brały udział w turnieju o Puchar Balatonu. W finale po rzutach karnych Polska przegrała ze Słowacją 4:5. Po 90 minutach był remis 1:1. Do pierwszego meczu nowego sezonu unitki trenować będą na własnych obiektach. W kadrze Mistrza Polski przypomnijmy jest aktualnie 19 zawodniczek. Po ostatnim sezonie z zespołu odeszła jedynie Słowaczka, Dominika Sykorova, która jesienią będzie grała w Żywcu. Klub w letniej przerwie pozyskał trzy nowe piłkarki. Emilia Zdunek i Natalia Fidos grały ostatnio w szczecińskiej Pogoni, a Katarzyna Rozmus reprezentowała barwy Mitechu Żywiec. Jesienią w kadrze meczowej zabraknie Marleny Janeczek. Naszą bramkarkę czeka niebawem operacja kolana, a później żmudny okres rehabilitacji.

Przygotowania do nowego sezonu RTP Unia rozpoczęła 15 lipca tygodniowym zgrupowaniem w Szymocicach. Później były treningi w Raciborzu urozmaicane grami sparingowymi z Odrą Wodzisław (juniorzy) 0:2, 1. FC Katowice 3:0, Zagłębiem Lubin 0:1 i Banikiem Ostrawa 8:0. W pierwszej połowie sierpnia drużyna RTP Unia Racibórz pojechała do Słowenii na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów. Po pokonaniu ekipy gospodarzy WFC Pomurje 3:1, Ady Velipoje z Albanii 7:0 i remisie z Bobrujczanką Bobrujsk 0:0 unitki zajęły pierwsze miejsce w grupie i podobnie jak w zeszłym roku awansowały do 1/16 finału rozgrywek UEFA Women's Champions League. Kto będzie kolejnym rywalem Unii w europejskim pucharach dowiemy się już 5 września podczas losowania w szwajcarskim Nyonie.

W piątkowym treningu udział wzięło 15 zawodniczek. Brakowało odpoczywających po kadrze Donaty Leśnik, Natalii Chudzik i Patrycji Wiśniewskiej oraz kontuzjowanej Janeczek. Obecna była już testowana ostatnio przez Ajax Amsterdam Daria Antończyk. - Jeśli do poniedziałku nie wpłynie do klubu żadna oferta to Daria zostaje z nami - skomentował trener Remigiusz Trawiński.