Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

EL. MŚ: Polska - Wyspy Owcze. Zobacz wideo!

27.09.2013 17:02 | 0 komentarzy | kozz

Serce, ambicja, brak kunktatorstwa, nieustępliwość i wielkie zaangażowanie - takimi słowami podsumował grę trener reprezentacji Polski Wojciech Basiuk. W czwartek we Wrocławiu Polki pokonały kadrę Wysp Owczych 6:0 w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które w 2015 roku odbędą się w Kanadzie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na stadionie przy ul. Oporowskiej według oficjalnych danych UEFA pojawiło się 3840 kibiców. - Atmosfera stworzona przez kibiców była porywająca. My jesteśmy świadomi w jakim miejscu jest piłka kobieca. Jest ona dodatkiem do całego biznesu futbolowego. Nawet na tym wąskim marginesie jesteśmy w stanie ugrać swoją grupę kibicowską. Znaleźć kibiców, którzy chętnie przyjdą na mecze piłkarek. Walczymy o tą młodszą i bardzo entuzjastycznie oddaną część publiczności - podsumował selekcjoner Wojciech Basiuk.

Dwie bramki zdobyła piłkarka mistrza Polski - RTP Unia Racibórz, Patrycja Wiśniewska. Dwukrotnie do siatki rywalek trafiała również Agnieszka Winczo, która przez kilka lat reprezentowała barwy klubu z Raciborza. Jednego gola zdobyła Patrycja Pożerska, która jeszcze w przed rokiem również grała w teamie Unii. Bramkę zanotowała także Patrycja Balcerzak z Medyka Konin.

Transmisję meczu Polski z Wyspami Owczymi przeprowdził Polski Związek Piłki Nożnej. Mecz komentowali: Hanna Urbaniak i Kacper Zieliński.