Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Odra na transferowych łowach - z Bogumińskiej płyną dobre wieści

21.01.2014 09:04 | 8 komentarzy | art

Jeszcze niedawno działacze Odry Wodzisław dość enigamtycznie wypowiadali się na temat przyszłych transferów. Prezes Grzegorz Gostyński przekonywał nawet, że drużyna nie potrzebuje zbyt wielu wzmocnień. Wydaje się, że była to zasłona dymna.

Odra na transferowych łowach - z Bogumińskiej płyną dobre wieści
Wiosną w Odrze zobaczymy m.in. Marka Sobika.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odra pozyskała już trzech nowych piłkarzy, którzy powinni być realnym wzmocnieniem w kontekście walki o utrzymanie w Wodzisławiu III ligi. Najpierw kontrakty z Odrą podpisali Dawid Hanzel i Marek Sobik, którzy rozwiązali kontrakty z przeżywającym spore problemy finansowe Ruchem Zdzieszowice. Obaj są dobrze znani w Wodzisławiu. To wychowankowie Odry. Występowali w jej barwach w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy oraz I ligi. Później bronili m.in. barw Przyszłości Rogów, w której byli czołowymi piłkarzami. Od rundy wiosennej zeszłego roku występowali w Ruchu Zdzieszowice. W drużynie II-ligowca byli podstawowymi piłkarzami. Występujący w ataku Hanzel był w tym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem Ruchu, trafiając jesienią do siatki rywali czterokrotnie. W Wodzisławiu liczą, że pozyskanie Hanzla rozwiąże problemy, jakie drużyna Grzegorza Jakosza miała ze zdobywaniem goli. Sobik, który jest skrzydłowym pomocnikiem może okazać się motorem napędzającym ofensywne poczynania wodzisławskiej „jedenastki”. To nie koniec wzmocnień, bo jak podała oficjalna strona internetowa wodzisławskiego klubu, w poniedziałek 20 stycznia kontrakt podpisał Arkadiusz Lalko, środkowy obrońca, znany m.in. z występów w Przyszłości Rogów, a ostatnio w II-ligowej Odrze Opole.

 

Do Odry wrócił również Maciej Rozmus, który był wypożyczony do Ruchu Zdzieszowice. Okres wypożyczenia został skrócony ze względu na kłopoty II-ligowca.

 

(art)