Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nawet kilka tysięcy dla wybitnych sportowców

Nagrody dla sportowców to doskonała motywacja do osiągania wyższych wyników sportowych i wytężonej pracy, a także promocja sportu i aktywnego stylu życia. Najlepsi z najlepszych marklowickich sportowców mogą liczyć nawet na 7 tys. zł.

Nawet kilka tysięcy dla wybitnych sportowców

Nagrodą za wyróżniające się wyniki i osiągnięcia może być nie tylko satysfakcja, ale również gratyfikacja finansowa. Marklowiccy radni chcą promować i wspierać finansowo wybitnych gminnych sportowców. Dlatego na sesji, która odbyła się 8 marca, przyjęli uchwałę regulującą zasady przyznawania wyróżnień i nagród pieniężnych dla osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Chcą promować sport

Przyznanie nagród i wyróżnień zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe ma być wyrazem troski gminy Marklowice o ich lepsze warunki szkoleniowe i bytowe. Będą również stanowić pomoc, umożliwiającą częściową rekompensatę kosztów finansowych, włożonego wysiłku oraz poświęconego czasu. Ma to również zapobiec zjawisku marnowania talentów oraz być formą motywacyjną zawodników. – W każdym środowisku, w naszej gminie również, są osoby, które mają wybitne osiągnięcia sportowe. Nie ma ich zbyt dużo, dlatego powinniśmy docenić tych najlepszych z najlepszych - mówiła przewodnicząca rady Krystyna Klocek.

Kto, za co i ile?

A na co mogą liczyć najlepsi z najlepszych marklowickich sportowców? Przede wszystkim na jednorazowe świadczenie pieniężne. Za zajęcie od 1 do 7 miejsca w zawodach o randze igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, w mistrzostwach świata, pucharze świata, mistrzostwach europy i pucharze Europy sportowiec może otrzymać od gminy 7 tys. zł nagrody. Natomiast za zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc w mistrzostwach Polski lub pucharze Polski nagroda wynosi 5 tys. z. Trener takich zawodników może otrzymać 2 tys. zł. Na taką samą sumę mogą również liczyć trenerzy, działacze sportowi, promotorzy sportu lub organizatorzy zawodów sportowych, którzy przyczyniają się do popularyzacji sportu na terenie Marklowic.

Wnioski o nagrody i wyróżnienia można składać do 31 marca każdego roku kalendarzowego z uwzględnieniem osiągnięć w dziedzinie sportu z poprzedniego roku kalendarzowego. Kto może to zrobić i co powinien zawierać wniosek, szczegółowo zapisano w uchwale.

(juk)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].