Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZSOMS zaczyna rok szkolny z nowym dyrektorem. Marcin Kunicki:przed nami ogromne wyzwania

Szkołą z ogromnym potencjałem nazwał ZSOMS nowy szef placówki. Uśmiech, przyjazny gest i pogodne słowo - tym Marcin Kunicki chce zjednyować sobie kadrę i uczniów szkoły mistrzostwa sportowego. - Marzę, by szkoła wróciła na należne jej miejsce w Polsce, zwłaszcza jeśli chodzi o pływanie. ZSOMS musi być najlepsza - podkreślił dr Kunicki w wypowiedzi dla mediów.

ZSOMS zaczyna rok szkolny z nowym dyrektorem. Marcin Kunicki:przed nami ogromne wyzwania
Dr Marcin Kunicki nowy dyrektor ZSOMS w Raciborzu. Nadal będzie współpracował z raciborską PWSZ, skąd się wywodzi jako trener i pracownik naukowy

Materiał wideo:

Lepszy nabór, wyższa jakość szkolenia - to cele, na jakich zamierza się skupić nowy dyrektor.

- Wszystkie ręce na pokład, budujemy markę najstarszej i według mnie najlepszej szkoły sportowej w Polsce - przedstawił swoją dewizę dr Kunicki

Nowy dyrektor wprowadził do kadr zarządzających placówką swoją nową zastępczynię - dr inż. Sylwię Czarnecką, jeszcze do wtorku panią wicewójt Gminy Gorzyce. - To duże wzmocnienie szkoły - uważa Kunicki. Będzie współpracował z dotychczasowymi wicedyrektorami - Małgorzatą Bonk i Katarzyną Marców. Internatem nadal kieruje Magdalena Szalc.

Inaugurację roku szkolnego 2021/2022 zorganizowano w hali sportowej przy szkole. Uhonorowano tam mistrzów sportu, którzy są absolwentami placówki - lekkoatletę Patryka Grzegorzewicza i zapaśnika Tomasza Wawrzyńczyka.

W planie było m.in. pożegnanie odchodzącej po 5 latach dyrektor dr Ludmiły Nowackiej, ale ta w tym czasie była na miejskiej inauguracji roku szkolnego w SP nr 3 w Brzeziu (jako radna miejska i wicedyrektor SP15). Kunicki przygotował dla niej bukiet słoneczników w geście szacunku, za wszystko, co zrobiła dla ZSMOS w trakcie swej kadencji.

Na miejscu rozmawialiśmy o wizji rozwoju ZSOMS proponowanej przez Marcina Kunickiego

Marcin Kunicki cz 2.mp3

Pytaliśmy Patryka Grzegorzewicza i Piotra Morkę o wrażenia po mistrzostwach w Nairobi i plany na przyszłość

Patryk Grzegorzewicz i Piotr Morka.mp3

Z prezesem Victorii Racibórz poruszyliśmy temat powrotu raciborskiego pływania na najwyższe stopnie podium w rywalizacji krajowej

Sławomir Szwed.mp3

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ekotr3 (193.105. * .181) 02.09.2021 09:35

no to dwa mandaty w radzie do wymiany, Lutka za awans, Krista za zmianę miejsca zamieszkania,

~kuna6t (95.175. * .68) 01.09.2021 16:02

Niewątpliwie cel przybliża
Częste folgowanie z krzyża.
Urealnia też zamiary
chętne użyczanie szpary.
I tak właśnie w sposób szczery
Rosną szczebelki kariery.
Tańcowały dwa Michały
I się tylko zasapały .
Tańcowała igła z nitką
Lecz się skończył balet szybko.
Kiedy zatańczyli w szparce
to były skuteczne harce!!!
Bo nieważne że tańcujesz
Ważne komu pofolgujesz!!

~ptica43 (83.4. * .98) 01.09.2021 14:38

jak radna miejska może być wicedyrektorem miejskiej szkoły?mandat do wygaszenia