Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skarby Raciborszczyzny: Stefan Ekiert ze sportem przez życie

Trwa Plebiscyt Skarby Raciborszczyzny: Społecznicy 2013. Jedną z kategorii nazwaliśmy "Ze sportem przez życie". Chcemy w niej wyróżnić najlepsze kluby sportowe.

Skarby Raciborszczyzny: Stefan Ekiert ze sportem przez życie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Stefan Ekiert, prezes podokręgu Racibórz: LKS-y są to kluby podstawy aktywności ruchowej. Kluby sportowe są skarbem danej miejscowości. Jako podokręg popieramy ruch sportowy i staramy się go rozpowszechniać poprzez odciągnięcie młodzieży od komputerów. LKS-y mają za zadanie zaszczepić bakcyla u dzieci, tak żeby w przyszłości mogły się rozwijać i iść ze sportem przez życie. Podokręg Racibórz czuwa nad tym wszystkim ponad 65 lat. Robimy wszystko, żeby ten sport rozwijał się nie tylko w mieście, ale także w dzielnicach raciborskich i okolicznych miejscowościach. Wszystko po to, żeby dzieci miały uciechę i zadowolenie z tego. Nawet w najmniejszym LKS-ie może pojawić się perełka piłkarska, która w przyszłości może grać w wyższej lidze. Od tych najmniejszych klubów wszystko się zaczyna. Szczególnie zainteresowanie piłką jest w klubach, które przez pewien czas nie istniały, takich jak Borucin, Krzyżkowice czy Kokoszyce. Podokręg Racibórz od niedawna rozpoczął rozgrywki w kategorii orlików, czyli tych najmłodszych adeptów piłki nożnej, a wszystko po, to aby od najmłodszego rozwijać się sportowo. LKS-y udzielają się społecznie, bo w zasadzie poza środkami z gmin, kluby nie mają za wiele pieniędzy na funkcjonowanie. Podokręg nie ma zbytnio dużej puli pieniężnej, żeby wspierać te kluby, ale odpowiadamy za rozgrywki. Środki finansowe jakie posiadamy przeznaczamy na puchary, medale i piłki dla najlepszych klubów i zawodników podczas ligi czy też turniejów. Kluby, które są w wojewódzkich zrzeszeniach Ludowych Zepsołów Sportowych mogą liczyć na zniżki do startowego w lidze.

Co tydzień w "Nowinach Raciborskich" publikujemy kupony konkursowe, które po wypełnieniu można dostarczyć osobiście (w godz. od 8.00 do 16.00) do sekretariatu Wydawnictwa Nowiny Sp. z o.o. przy ul. Zborowej 4  w Raciborzu lub wysłać pod ten adres. Zwycięzców ujawnimy uroczyście 19 maja podczas pikniku na raciborskim rynku. Jeszcze do końca marca można zgłaszać propozycje do każdej z kategorii. Są one otwarte. W tym roku wybieramy społeczników, których działalność uważamy za wartość samą w sobie. Nie mają to być jednak konkretne osoby, lecz zorganizowane formy działania. Dlatego prosimy o zgłaszanie propozycji w następujących kategoriach:

1. Świat kobiet (np. koła gospodyń wiejskich)
2. Zastępy świętego Floriana (ochotnicze straże pożarne)
3. Ze sportem przez życie (np. ludowe zespoły sportowe)
4. Muzyka łączy pokolenia (np. chóry, orkiestry)
5. Społecznie dla Raciborszczyzny (np. organizacje pożytku publicznego).

Można to zrobić wysyłając e-maila na adres: skarby@nowiny.pl, w komentarzach lub telefonicznie: 32 415 47 27 lub 662 059 829.

Warto docenić społeczników i stwarzamy właśnie taką możliwość. Głosując na nich zapewnicie im rozgłos, który wzmocni ich autorytet i pomoże znaleźć naśladowców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni. Sportowcom podarujemy sprzęt treningowy, strażaków wyposażymy w sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych, gospodynie zaprosimy na uroczystą kolację do restauracji, chór lub orkiestrę uwiecznimy na kalendarzu ściennym z profesjonalną sesją fotograficzną, a organizacjom pozarządowym zapewnimy trzymiesięczną kampanię reklamową w naszych mediach. To nie koniec nagród. Wartościowe prezenty przewidujemy również dla głosujących, a także dla uczestników naszego majowego festynu, na którym podamy wyniki plebiscytu. Warto dokonać tych skromnych pięciu skreśleń w słusznej sprawie.

Więcej o plebiscycie przeczytasz tutaj.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~:D (83.4. * .71) 09.04.2013 20:42

jakie nagrody są przewidziane dla tych którzy oddają kupon

~josef333 (195.238. * .11) 29.03.2013 15:34
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

to tyn co na siła chce mecze grać w takim szambie jaki teraz jest na boiskach?? yhy kasa,kasa,kasa