Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Dobra passa Olimpii Wodzisław

20.01.2015 12:01 | 0 komentarzy | art

Koszykarki drugoligowej Olimpii Wodzisław wygrały trzeci mecz z rzędu. W miniony weekend podopieczne Grzegorza Korzenia pokonały wysoko na wyjeździe Ikara Niepołomice.

Dobra passa Olimpii Wodzisław
Drużyna seniorek Olimpii Wodzisław w tym roku ciągle jest niepokonana Fot. www.olimpiawodzislawslaski.blogspot.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza połowa nie zwiastowała wcale pewnego zwycięstwa ubiegłotygodniowych pogromczyń lidera z Katowic. Wodzisławianki minimalnie wygrały pierwszą kwartę, ale już w drugiej oddały inicjatywę gospodyniom, które wygrały tę część meczu sześcioma oczkami i na przerwie prowadziły 42:38. Zapachniało niespodzianką niczym ta jaką ostatnio w Wodzisławiu sprawiła Olimpia, pokonując AZS KU UŚ. Przy czym tym razem w roli kopciuszka miały wystąpić rywalki czyli Ikar, ostatnia drużyna rozgrywek, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Wizyta w szatni na szczęście podziałała na wodzisławianki mobilizująco. Nie wiadomo co powiedział swoim podopiecznym trener Korzeń, ale wodzisławiankom najwyraźniej nie uśmiechało się być pierwszą drużyną pokonaną w tym sezonie przez ekipę z Niepołomic. Toteż w trzeciej kwarcie na parkiecie pojawił się jakby inny zespół. Kilka zdobytych pod rząd punktów wyprowadziło Olimpię na prowadzenie, które rosło z minuty na minutę. Trzecią partię Olimpia wygrała 13 punktami, zaś w czwartej dosłownie rozniosła, słabnącą kondycyjnie drużynę Ikara – wodzisławianki zdobyły w tej części meczu 24 punkty, pozwalając sobie na stratę jedynie 4. Stąd też wysoki wynik końcowy 90:61.

W Niepołomicach Olimpia odniosła 7 zwycięstwo w sezonie i nadal zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Ma tyle samo – 19 punktów, co wicelider ze Stalowej Woli. Traci dwa oczka do lidera z Katowic, który ma jednak rozegrane jedno spotkanie mniej. Z układ pozostałych spotkań wynika, że wodzisławiankom nie „grozi” raczej awans na wyższą pozycję. Katowice są poza zasięgiem, a wicelider ze Stalowej Woli w pozostałych spotkaniach raczej też nie powinien się potknąć. W tej sytuacji Olimpia gra o to, by zakończyć rundę II na pudle. Kolejny mecz rozegra dopiero 7 lutego. Na wyjeździe spotka się z czwartym w tabeli Chrobrym Basket Głuchołazy, który traci do Olimpii jeden punkt, ale ma też rozegrane jedno spotkanie mniej.

 

(art)

 

Ikar Niepołomice - Olimpia Wodzisław 61:90 (16:18, 26:20, 15:28, 4:24)

 

Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka 27, Sobota 18 (2x3), Piechaczek 14, Ż. Wiertelak 11, Mikołajewska 8 (2x3), Kocon 5, W. Walocha 3, Karwot 2, K. Walocha 2.