Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Biegali i skakali przez stacjonatę

08.06.2016 12:59 | 1 komentarz | pm

W niedzielę, 5 czerwca odbył się Półmaraton Energetyków  zorganizowany przez Sekcję Biegów Długodystansowych Energetyk Rybnik działającą przy Fundacji EDF Polska.  

Biegali i skakali przez stacjonatę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz drugi bazą zawodów był Ośrodek Jeździecki „Indeks” w Rybniku-Stodołach, z którego biegacze oraz zawodnicy nordic walking ruszyli na trasę. Dystans biegu wynosił 21,1 km natomiast dla kijkarzy przewidziano 5 km, z którym to dystansem zmierzyli się również ci, którzy nie czują się na siłach, aby przebiec dystans półmaratonu. Tym razem trasa wiodła ścieżką rowerową w kierunku Rud po czym następował powrót i bieg na zaporę. Taką pętlę należało pokonać dwukrotnie i zameldować się z powrotem na parkurze w Indeksie. A tam na finiszujących czekała stacjonata, którą zdecydowana większość ze 158 osób startujących w zawodach przeskoczyła z wielkim uśmiechem na ustach, wykazując się przy tym nie lada inwencją twórczą, aby ją pokonać w nieszablonowy sposób. Na mecie każda ze startujących osób otrzymała kolorowy medal będący trzecią częścią całości składającej się z sześciu medali za sześć startów w biegach Energetyka.

– Po raz kolejny nie zawiedli nasi przyjaciele i znajomi, z którymi widujemy się na biegowych trasach, a także osoby które zawitały do nas po raz pierwszy. Wszyscy stworzyli fantastyczny klimat w to niedzielne przedpołudnie. A stacjonata chyba na długo pozostanie w pamięci startujących. Dziękuję wszystkim za świetną zabawę i już dziś zapraszam na nasze kolejne zawody czyli maraton Energetyków, który odbędzie się 7 sierpnia – przekonuje Joanna Fojcik, prezes SBD Energetyk Rybnik.

Zwycięzcami biegu na dystansie półmaratonu zostali Małgorzata Rencz i Jarek Kożdoń, a na dystansie 5 km Oliwia Mutwil i Szczepan Lokaj. Rywalizację nordic walking wygrali Marta Lampart i Dariusz Czechowski.