Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Plaża Open w Rybniku: emocje od samego początku

09.07.2016 09:30 | 0 komentarzy | KP
Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 09:00

W piątek, na kąpielisku Ruda w Rybniku, rozegrano pierwszy dzień zmagań w ramach Plaży Open. Byłt to eliminacje do turnieju głównego. Dziś o 9:00 ruszyła walka o medale.

Plaża Open w Rybniku: emocje od samego początku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plaża Open powróciła na kąpielisko Ruda, gdzie w piątek odbyły się eliminacje do turnieju głównego. Awans zapewnili sobie między innymi Kamil Kwasowski z parze z Wojciechem Włodarczykiem. Piątkowe zmagania były pierwszym wspólnym występem w tym roku dla tej dwójki. – Ja w tym roku grałem na plaży już dwa razy, za każdym razem z innym partnerem. Z utęsknieniem czekałem jednak na to, by znów zagrać z Kamilem – powiedział po zakwalifikowaniu się do turnieju głównego Wojtek Włodarczyk. – Nasza gra na początku nie prezentowała się zbyt dobrze, długo się rozkręcaliśmy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio popełniłem tyle błędów. Ale w trzecim meczu, w którym zarówno my i nasi przeciwnicy byliśmy pewni awansu, zagraliśmy już zdecydowanie lepiej – dodał Włodarczyk.

W sobotnich rozgrywkach do rozstawionych par dołączą również zawodnicy, którzy niejednokrotnie reprezentowali Polskę w rozgrywkach młodzieżowych – Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski oraz Jakub Macura. Wśród kobiet awans zapewniła sobie Michalina Tokarska, która tym razem gra z Klaudią Świstek, a nie jak zazwyczaj z Justyną Tylutki. W turnieju głównym nie zabraknie również Karoliny Kirszenstein i Aleksandry Chyły.

W sobotę zmagania rozpoczynają się o godzinie 9:00. Na godzinę 16:00 zaplanowano Mecz Gwiazd, w którym obok Wojciecha Włodarczyka czy medalisty olimpijskiego w biathlonie Tomasza Sikory, wystąpić mogą również kibice. Wszystko za pośrednictwem akcji „Razem dla plażówki”, w ramach której fani siatkówki mogą zdobyć wiele cennych nagród, w tym również występ w pokazowym meczu podczas Plaży Open w Rybniku.