Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Jastrzębski, ZAKSA, Effector i Hypo Tyrol ponownie w Raciborzu

10.09.2016 00:06 | 1 komentarz | kozz

Od 16 do 18 września do hali Arena RAFAKO po raz kolejny zawitają siatkarze, którzy powalczą w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. To już trzecia edycja tego siatkarskiego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w Raciborzu.

Jastrzębski, ZAKSA, Effector i Hypo Tyrol ponownie w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
wrzesień
16 piątek

Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz

Start o godz. 18:00, trwa od 16 do 18 września wstęp wolny

W tym roku o trofeum powalczą cztery drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Effector Kielce i Hypo Tirol Innsbruck. Każda z przedstawionych ekip jest dobrze znana miejscowej publiczności, bowiem miała już okazję grać w raciborskim turnieju. Warto dodać, że kielecki Effector triumfował w ubiegłorocznej edycji, a drużyna austriacka wygrała zawody organizowane w 2014 roku. Druga edycja turnieju może poszczycić się dużym sukcesem, bowiem zmagania przyciągnęły do hal w Rudniku, jak i w Raciborzu, wielu kibiców. - Po pierwszej edycji turnieju bardzo chcieliśmy zapełnić halę w czasie kolejnych zmagań. Bardzo się cieszymy, ponieważ nam się to udało. Rozgrywki w ubiegłym roku przyciągnęły naprawdę wielu kibiców, a cała hala żyła wydarzeniami na boisku. W tym roku mamy nadzieję, że powtórzymy to i rywalizacja toczyć się będzie przy dopingu pełnych trybun – mówi Jakub Michalak.

W zbliżającym się turnieju pretendentami do końcowego zwycięstwa są z pewnością siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, obecni mistrzowie Polski. Na drodze do końcowego triumfu będą chcieli stanąć im jastrzębianie. Dla obu drużyn turniejowy pojedynek będzie kolejnym, w którym zmierzą się ze sobą. Do tej pory w dwóch pierwszych meczach towarzyskich górą byli gracze Marka Lebedewa. To właśnie mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie pierwszym spotkaniem Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Ten mecz rozegrany zostanie już w czwartek – w Jastrzębiu-Zdroju, bowiem połączony zostanie z prezentacją miejscowego zespołu. Następnie rozgrywki przeniosą się już do Raciborza, gdzie w piątek Effector zmierzy się z Hypo Tirol. Dzień później z Austriakami walczyć będzie ZAKSA, a kielczanie zagrają z Jastrzębskim Węglem. Finałowy dzień turnieju to mecze Hypo Tirol Innsbruck – Jastrzębski Węgiel i ZAKSA – Effector.

- Głównym założeniem naszego turnieju jest propagowanie siatkówki w regionie. Chcemy, by turniej z roku na rok rozwijał się i przyciągał coraz większą rzeszę kibiców, a także najlepsze drużyny, które będą prezentować się w raciborskiej hali. W tym roku liczba turniejów towarzyskich jest bardzo duża, z tego względu o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz będą rywalizować cztery zespoły. Mimo to jestem pewny, że zapewnią one wysoki poziom zawodów – mówi pomysłodawca turnieju, Jakub Michalak z agencji Michalak Brothers. – Raciborski turniej dla naszych stałych gości, stał się jednym z głównych punktów w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu ligowego. To na pewno dobry sprawdzian obecnej dyspozycji zespołów oraz możliwość rozegrania spotkań z ciekawymi rywalami – dodaje Michalak.

Dla miejscowych kibiców siatkarskich zbliżający się turniej będzie okazją do spotkania m.in. zawodników grających w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Do Raciborza zawitają m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Paweł Zatorski, Rafał Buszek i Mateusz Bieniek. Wzorem lat ubiegłych wstęp na turniej jest bezpłatny.

Terminarz Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz:

15.09 czwartek (Jastrzębie-Zdrój)

  • 17:00 Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

16.09 piątek (ARENA RAFAKO - Racibórz)

  • 18:00 Hypo Tirol Innsbruck – Effector Kielce

17.09 sobota (ARENA RAFAKO - Racibórz)

  • 16:00 Hypo Tirol Innsbruck – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • 18:30 Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel

18.09 niedziela (ARENA RAFAKO - Racibórz)

  • 15:00 Hypo Tirol Innsbruck – Jastrzębski Węgiel
  • 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce