TS ROW Rybnik walczył, ale w finale zagra Kraków

Piłkarki z Rybnika nie zdołały pokonać faworyzowanych Akademiczek z Krakowa.

Piłkarki TS ROW Rybnik, biorą udział w turnieju finałowym ekstraligi futsalu, rozgrywanym w Krakowie. W sobotę podopieczne Remigiusza Danela zmierzyły się w półfinale z ekipą AZS UJ Kraków. W sezonie zasadniczym obie ekipy spotkały się dwukrotnie. Oba spotkania wygrały krakowianki, u siebie 1:0, w Rybniku 4:2. I to właśnie popularne Jagielonki były faworytkami tej potyczki.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Sporo było walki, biegania, ale mało klarownych sytuacji. Pierwszą stuprocentową okazję miała Agata Sobkowicz, która w 5. minucie przegrała jednak pojedynek sam na sam z bramkarką AZS UJ. Ta sama zawodniczka przestrzeliła w minucie 9. Od tego momentu coraz więcej z gry miały gospodynie tego spotkania. Swoją przewagę udokumentowały w 13. minucie, kiedy to, po składnej akcji całego zespołu, Andżelikę Dąbek pokonała Anna Zapała. Niestety, 120 sekund później było już 2:0, a na listę strzelców wpisała się Natalia Sitarz. Gdy wydawało się, że krakowianki zdominowały całkowicie wydarzenia na boisku, na 3 sekundy przed końcem pierwszej połowy, do siatki gospodyń trafiła Edyta Botor, dając jeszcze nadzieje swoim koleżankom na awans do finału.

Po zmianie stron, w pierwszej minucie, krakowianki oddały aż trzy strzały w kierunku bramki Dąbek, wszystkie były jednak niecelne. Później mecz się wyrównał, a miejscowe skupiły się na obronie, licząc na kontry. W 3. minucie groźnie na bramkę AZS strzelała Sobkowicz. Trzy minuty później, dobrą interwencją popisała się bramkarka TS ROW. Rybniczanki walczyły bardzo ambitnie, ale miały problem ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji strzeleckich. Podobnie zresztą jak zawodniczki z Krakowa. Dlatego piłkarki coraz częściej decydowały się na strzały z dystansu. Po jednym z nich piłka odbiła się od poprzeczki rybnickiej bramki. W 14. minucie ponownie Dąbek wystąpiła w głównej roli, broniąc groźny strzał krakowianki. W 16. minucie na indywidualną akcję, zdecydowała się Sobkowicz, ale jej strzał obroniła Karolina Klabis. W 19. minucie Dąbek obroniła przedłużony rzut karny, podyktowany przez sędziów za szósty faul rybniczanek w II połowie. Od tego momentu rybnicka drużyna grała z lotną bramkarką, co przełożyło się na kilka ciekawych szans dla TS ROW. Niestety, żadnej z nich nie udało się wykorzystać i to krakowianki cieszyły się, po ostatnim gwizdku, z awansu do finału ekstraligi futsalu kobiet.

W niedzielę, TS ROW Rybnika zagra więc o brązowy medal mistrzostw Polski w futsalu. Rywalkami piłkarek Remigiusza Danela będzie ekipa Lex Kancelaria Słomniki, która w pierwszym półfinale przegrała z Rolnikiem Głogówek 0:4.

AZS UJ Kraków - TS ROW Rybnik 2:1 (2:1)
Bramki: Anna Zapała (13.) Natalia Sitarz (15.) -  Edyta Botor (19)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Magdalena Wojcik, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Aleksandra Lizoń oraz Dominika Sykorova, Daria Pluta, Edyta Botor, Maria Mihaldova.

AZS: Karolina Klabis, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Anna Zapała, Justyna Maziarz, Magdalena Knysak, Ewelina Bolko, Karolina Dul.