Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

JP Telebim RLPS: wielki siatkarski finał już w sobotę [PROGRAM]

10.05.2017 11:54 | 0 komentarzy | MK

Kończy się XX jubileuszowy sezon JP Telebim RLPS. W sobotę 13 maja drużyny raciborskiej ligi piłki siatkowej rozegrają decydujące mecze na zakończenie amatorskiego sezonu na hali Rafako.

JP Telebim RLPS: wielki siatkarski finał już w sobotę [PROGRAM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wielkim finale o złoty puchar wystąpią Lunatycy - zeszłoroczny wicemistrz i jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii ligi, która sześciokrotnie wygrywała złoto w historii rozgrywek, a naprzeciw stanie Leśna Perła Damons Rybnik - debiutant w raciborskiej lidze i zdecydowanie najlepsza drużyna rundy zasadniczej, która w siedemnastu meczach przegrała tylko jedno spotkanie, a w większości tegorocznych batalii bez większego wysiłku ogrywała kolejnych przeciwników.

Obie ekipy dysponują potencjałem na wygranie złotego pucharu. W szeregach Lunatyków zobaczymy doświadczonych rozgrywającego Pawła Króla, przyjmujących Kubę i Mikołaja Michalaków, środkowego Mateusza Skorupę i Rafała Staniedę oraz  libero Adama Kurpisa wspieranych przez polskie gwiazdy siatkówki, a w szczególności wicemistrza świata Sebastiana Świderskiego.

Leśna Perła z pewnością zaprezenuje świetnie zgrany kolektyw na czele z charyzmatycznym rozgrywającym Łukaszem Lipem oraz libero Łukaszem Majentą wspieranych przez innych doświadczonych i wyróżniających się zawodników drużyny –  przyjmujących Kamila Łyczko i Macieja Rzędzickiego, środkowych Piotra Ptaszyńskiego, Marcina Zimończyka i Jacka Głoda oraz atakującego Jakuba Wonsa.

W meczu o trzecie miejsce zobaczymy zeszłorocznego mistrza ligi drużynę Nowiny.pl, która po przebudowaniu składu po złotym sezonie tym razem nie obroni złotego medalu i zagra o najniższy stopień podium. Naprzeciw stanie również bardzo doświadczona i utytułowana drużyna Entera El-Bis Instal Mag, która od lat walczy w lidze o medale i będzie chciała sięgnąć po raz kolejny po podium rozgrywek.

Mecz o piąte miejsce będzie batalią znakomicie spisującej się w tym sezonie drużyny Omerty Northern, która rozgrywa najlepszy sezon od wielu lat, z drużyną Złotnika, który po przebudowie zagra o wysokie piąte miejsce w lidze. O siódmą lokatę powalczą Jp Telebim 13 z ekipą AiR Team. Drużyny z miejsce 9-11 już zakończyły rozgrywki. Dziewiątą lokatę zajęła ekipa CKZiU Nr 1, dziesiątą Złotnik Chrzanowski, a jedenastą Muks Jedynka Baborów.

Nie mniej emocji czeka nas w meczu finałowym ligi kobiet. W wielkim finale ponownie zobaczymy dwie najmocniejsze ekipy zeszłorocznego sezonu i tegorocznej rundy zasadniczej. Naprzeciw siebie staną dwie naszpikowane pięknymi gwiadami siatkówki drużyny - KKS Rybnik BestFit Club oraz Pivexin Akademia Fitness RehaFix.

Pivexin to zespół świetnej rozgrywającej Ewy Koczwary wspieranej przez przyjmujące Sybillę Wiącek, Alicję Chrobak i Justynę Świerczek, atakują Agnieszkę Breitschedel, środkowe Joannę Świerczek, Małgorzatę Opolony i Klaudię Piotrowską oraz libero Paulinę Janosz.

KKS Rybnik z pewnością zaprezentuje wyrównany, szalenie mocny i zgrany kolektyw w osobach rozgrywającej Doroty Prudel, atakującej Agnieszki Pyrtek,  przyjmujących Roksany Baryckiej i Weroniki Koski, środkowych Martyny Zimończyk, Katarzyny Reclik i Magdaleny Baj oraz libero Martyny Ślązak.

Przypomnijmy, że od dwóch lat to KKS wygrywa raciborską ligę. Pivexin będzie chciał w trzecim podejściu w końcu zdobyć upragniony złoty puchar ligi, a KKS po raz trzeci sięgnąć po złoto. Z pewnością możemy oczekiwać zaciętego i bardzo długiego meczu finałowego. O trzecie miejsce w lidze kobiet zagrają zespoły Inbras Lejdis i Akronis.  W tym meczu również możemy spodziewać się emocjonującego spotkania.

Już dziś zapraszamy wszystkim kibiców i sympatyków siatkówki na wszystkie mecze. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i konkursów dla kibiców zgromadzonych na hali Rafako. Wielkie emocje siatkarskie już w sobotę.

Program dnia 13 maja (sobota) Hala Rafako w Raciborzu

Godz. 9.00 mecz o 7 miejsce mężczyzn

JP Telebim 13 – Utikom Vitory InoWino AiR Team

Godz. 10.30 mecz o 5 miejsce mężczyzn

Złotnik – Omerta Northern

Godz. 12.00 mecz o 3 miejsce kobiet

Inbras Lejdis - Akronis

Godz. 13.30 mecz o 3 miejsce mężczyzn

Enter El-Bis Instal Mag – Nowiny.pl

Godz. 15.30 finał kobiet

Pivexin Akademia Fitness RehaFix – KKS Rybnik BestFit Club

Godz. 17.30 finał mężczyzn

Lunatycy – Leśna Perła Damons Rybnik

(mk)

Zobacz również relację z zeszłorocznego finału tutaj.

Więcej na: www.rlps.com.pl oraz https://www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej/


Rozgrywki XX sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej są finansowane z budżetu miasta dzięki środkom pozyskanym w ramach inicjatywy lokalnej oraz wsparciu OSiR w Raciborzu