Wtorek, 17 września 2019

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

Zawalcz o puchar Wójta Gminy Nędza w tenisie stołowym

07.01.2018 12:01 | 0 komentarzy | (q)

Organizowany od wielu lat w gminie Nędza turniej tenisa stołowego cieszy się co roku wielkim zainteresowaniem. W sobotę 20 stycznia będzie dobra okazja, żeby po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności.

Zawalcz o puchar Wójta Gminy Nędza w tenisie stołowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przy stole i z rakietką w ręce naprawdę można się spocić! - uśmiecha się organizator Sylwester Bobrzik, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy. Faktycznie tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników energicznych ruchów i reakcji.

Podobno jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Często nazywany ping-pongiem (od charakterystycznego dźwięku odbijanej piłeczki) znany jest prawie każdemu z lekcji wf-u czy osiedlowej świetlicy.

Potwierdza to frekwencja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Nędza organizowanego od wielu lat przez szkołę w Nędzy. Co roku w styczniu o tytuł najlepszego zawodnika walczy tu z rakietką w ręku około setka uczestników z całego regionu.

Tradycyjnie zawodnicy zmagać się będą w kilku kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i open. Udział w turnieju może wziąć każdy zawodnik-amator, niezrzeszony w klubie.

Impreza odbędzie się 20 stycznia (zapisy przed rozpoczęciem turnieju od godz. 9:00) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nędzy przy ul. Jana Pawła II 41a.