Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Roland Buchała: Kibice mogą być spokojni

02.02.2018 08:29 | 0 komentarzy | pm

Piłkarze ROW 1964 Rybnik przygotowują się do rundy wiosennej. 

Roland Buchała: Kibice mogą być spokojni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ROW 1964 Rybnik po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w drugoligowej tabeli i ma 5 pkt przewagi nad strefą spadkową. Celem drużyny jest spokojne utrzymanie się w II lidze. Rybniczanie do wiosennych meczów przygotowują się na własnych obiektach oraz na obozie w Kamieniu, który zakończył się z końcem ubiegłego tygodnia. Rozmawialiśmy po nim z Rolandem Buchałem, jednym z duetu trenerskiego ROW 1964. Przypomnijmy, że w klubie z Rybnika pracuje także Marek Koniarek. 

Marek Pietras: Jak przebiegał obóz w Kamieniu?
Roland Buchała: To był taki mikrocykl uderzeniowy, piłkarze wykonali dużo pracy. Co ważne, w zespole nie ma kontuzji, co nas bardzo cieszy. Możemy realizować wszystko to, co sobie założyliśmy. Na tą chwilę same pozytywy.

Rozegraliście już kilka sparingów. Jak je ocenisz?
Sparingi, które rozegraliśmy były bardzo pożyteczne. Małymi kroczkami idziemy do przodu. Poprawiamy w naszej grze te elementy, nad którymi pracujemy od kilku tygodni. Ważne, że wygraliśmy dwa sparingi podczas obozu, kończąc go w dobrych humorach.

Jak będą wyglądały kolejne tygodnie przygotowań do ligi?
Obecnie mamy taki tydzień regeneracyjny – po ciężkich, trzech poprzednich. Oczywiście będziemy dalej pracować, ale na innych obciążeniach. Powoli będziemy się przygotowywać już do pierwszego, ligowego meczu.

Jesteście zadowolony z kadry, jaką dysponujecie?
Jeżeli chodzi o budowanie kadry, to ja i trener Koniarek jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Dołączyło do nas trzech chłopaków. Wasiluk bardzo dobrze wygląda w meczach sparingowych i na treningach. Kujawa i młody Rostkowski mają papiery na dobrą grę. Cała trójka zawodników podniosła nam jakość. To był dla nas priorytet, żeby stworzyć dwie równie jedenastki.

Czyli kibice mogą być spokojni o występy rybnickich piłkarzy na wiosnę?
Oczywiście, że tak. Wszystko wygląda pozytywnie. Robimy swoje. Jeżeli nie będzie kontuzji, a zawodnicy będą pracować jak do tej pory, możemy spokojnie myśleć o wiośnie. Będziemy dobrze przygotowani do ligi, potem pozostanie nam tylko udowodnić to w walce o ligowe punkty.