Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Agata Warło odebrała trofeum z rąk Apoloniusza Tajnera

12.03.2018 09:28 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend Agata Warło brała udział w Pucharze Bieszczad w Ustjanowej Górnej, gdzie zaprezentowała się bardzo dobrze.

Agata Warło odebrała trofeum z rąk Apoloniusza Tajnera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszego dnia zawodów Agata zdobyła złoty medal na dystansie 5 km stylem klasycznym, natomiast w drugim dniu zawodów powtórzyła swoją dobrą dyspozycję i ze znaczną przewagą nad rywalkami wygrała zdobywając tym samym złoty medal na dystansie 10 km stylem łyżwowym.

Pierwszego dnia zawodów trofea wręczał sam prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. - Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodom ponieważ trasa była bardzo wodnista, był mokry i ciężki śnieg, a słońce bardzo mocno grzało. Śnieg bardzo szybko topniał co powodowało, że narty słabo jechały. Trzeba było włożyć dwa razy więcej pracy by narta pojechała do przodu - powiedziała Agata Warło.

W następny weekend Agata będzie walczyć o medale w Szklarskiej Porębie na trasach polany jakuszyckiej gdzie odbędzie się kolejna edycja Narodowego Programu Biegów Narciarskich Bieg Na Igrzyska. Natomiast za dwa tygodnie czekają jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów, które są jednocześnie zakończeniem sezonu narciarskiego 2017/18.