Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Dawid Gunia i Piotr Hain w Jastrzębskim Węglu

13.05.2018 11:19 | 0 komentarzy | kozz

Nowymi zawodnikami jastrzębskiego klubu zostali Piotr Hain oraz Dawid Gunia. Z Piotrem JW związał się dwuletnią umową, natomiast kontrakt Dawida będzie obowiązywać na najbliższy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Dawid Gunia i Piotr Hain w Jastrzębskim Węglu
Dawid Gunia / fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obaj siatkarze mają ze sobą wiele wspólnego. Po pierwsze występują na tej samej pozycji środkowego bloku, po drugie w ostatnim sezonie obaj reprezentowali barwy Cuprum Lubin, a ponadto obaj pochodzą ze Śląska. Piotr urodził się w Tarnowskich Górach, a dzieciństwo spędził w Lublińcu, natomiast Dawid jest raciborzaninem.

Piotr Hain swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS Victorii Lubliniec, skąd trafił do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS PZPS Spała. W PlusLidze zaistniał w Indykpolu AZS Olsztyn, w którym w sumie spędził pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na Uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z drużyną wywalczył srebrny medal.

Dla Piotra będzie to powrót do Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik ten występował w pomarańczowych barwach JW w sezonie 2015/2016. - Bardzo dobrze wspominam tamten czas spędzony w klubie, pomimo tego, że nie był to rewelacyjny sezon, jeśli chodzi o wynik, a klub borykał się wówczas z kłopotami finansowymi. Fakt, że czułem się w klubie dobrze, też miał dla mnie znaczenie, kiedy podejmowałem decyzje o powrocie do Jastrzębia - mówi Hain.

- Prezes Gorol przedstawił mi plan, zgodnie z którym zespół ma walczyć o najwyższe cele. Takie było moje sportowe marzenie od zawsze i dlatego chcę funkcjonować w takim zespole. Wiem, że przychodzą zawodnicy z "głośnymi" nazwiskami, reprezentanci krajów. Będę starał się dorównać do ich poziomu i robić wszystko co w mojej mocy, by było widać, że ściągnięcie mnie z powrotem do klubu, było dobrym ruchem. Jestem spokojny, że stworzymy drużynę, w której będzie dobra atmosfera i która będzie bić się o najwyższe cele - podkreśla Hain.

Dla Dawida Guni również będzie to swego rodzaju powrót, tyle że w rodzinne strony. 31-letni środkowy właściwie przez całą swoją seniorską karierę grał poza regionem. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako junior w AZS Rafako Racibórz, skąd trafił do SMS-u Spała. Następnie grał w pierwszoligowych rezerwach Skry Bełchatów, skąd został wypożyczony do Resovii Rzeszów. Kolejnymi „przystankami” w jego karierze były zespoły akademickie z Częstochowy, Olsztyna i Warszawy, później Transfer Bydgoszcz i wreszcie wspomniany wcześniej Curpum Lubin.

Jak mówi, możliwość gry bliżej rodzinnej miejscowości miała przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla drugorzędne znaczenie. - Przekonały mnie ambicje klubu, trenera i dobrze skomponowany zespół. Cieszę się, że będę mógł trenować pod wodzą takiego fachowca jak Ferdinando De Giorgi i z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon - mówi Gunia.

Włoski szkoleniowiec zwraca uwagę na ligowe obycie obu nowych środkowych i dobre charaktery obu graczy, ich zaangażowanie i chęć do pracy. Cieszy się, że będzie miał do dyspozycji trzech ogranych w lidze środkowych i jednego młodego gracza na tej pozycji, który zbiera siatkarskiej „szlify”.

Podobną opinię na ten temat wyraża prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. - Piotrek wraca do naszego klubu w dobrej dyspozycji. Zarówno jego doświadczenie, jak i wieloletnie doświadczenie Dawida Guni nabyte w PlusLidze w połączeniu z klasą Grzegorza Kosoka zapewnią nam większą stabilizację na tej pozycji - mówi sternik jastrzębskiego klubu.


Piotr Hain

 • Ur. 26.02.1991r. w Tarnowskich Górach
 • Wzrost: 208 cm
 • Waga: 104 kg
 • Zasięg w ataku: 343 cm
 • Zasięg w bloku: 321 cm
 • Kluby: STS Victoria Lubliniec, SMS PZPS Spała, Delic-Pol Norwid Częstochowa, AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin

Dawid Gunia

 • Ur. 01.01.1987r. w Raciborzu
 • Wzrost: 203 cm
 • Waga: 101 kg
 • Zasięg w ataku: 348 cm
 • Zasięg w bloku: 319 cm
 • Kluby: AZS Racibórz, Skra II Bełchatów, Resovia Rzeszów, AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel