Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Podhale zlało JKH. Lider już nie dla jastrzębian

30.09.2018 21:18 | 0 komentarzy | adi

Zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie zanotowali drugą porażkę z rzędu. Tym razem pewnie na Jastorze wygrało TatrySki Podhale Nowy Targ.

Podhale zlało JKH. Lider już nie dla jastrzębian
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku meczu to gospodarze rzucili się do ataków i już w czwartej minucie trener gości poprosił o czas. Był to strzał w dziesiątkę, bo chwilę później jego drużyna objęła prowadzenie, bo sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Guzik.

W drugiej części jastrzębianie marnowali świetne okazje, co zemściło się w połowie tercji, gdy najpierw Krystian Dziubiński, a chwilę później Łukasz Siuty podwyższyli prowadzenie przyjezdnych. Na początku ostatniej partii... goście strzelili kolejną bramkę, a Ondreja Raszkę pokonał Oskar Jaśkiewicz.

Jastrzębian stać było tylko na honorowe trafienie Artioma Dubinina. To druga porażka z rzędu JKH, przez co śląski zespół spadł na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem jest Tauron KH GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

0:1 Kacper Guzik - Mateusz Michalski, Krystian Dziubiński (4:13)

0:2 Krystian Dziubiński - Kacper Guzik (30:03, 5/4)

0:3 Łukasz Siuty - Joonas Sammalmaa, Rafał Dutka (33:25)

0:4 Oskar Jaśkiewicz - Joonas Sammalmaa, Bartłomiej Neupauer (43:37, 5/4)

4:1 Artiom Dubinin (52:49)

JKH GKS: Raszka - Grof, Michałowski; Kasperlík, Dubinin, Ł. Nalewajka - Sulka, Homer; Komínek, Fabuš, Wróbel - Kubeš, Gimiński; Świerski, Jarosz, Paś - Bigos, Radzieńciak; Matusik, Kulas, R. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

Podhale: Odrobny - Wajda, Tolvanen; Sammalmaa, Zapała, Koski - Jaśkiewicz, Moksunen; Michalski, Dziubiński, Guzik - Dutka, Mrugała; Worwa, Neupauer, Wielkiewicz - Wsół, K. Kapica; Siuty, Różański, Wolski. Trener: Tomek Valtonen.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główni) - Wojciech Moszczyński - Sławomir Szachniewicz (liniowi).