środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

SK Górnik Radlin kontynuuje zwycięską serię [ZDJĘCIA]

01.12.2018 15:18 | 0 komentarzy | rafbl, tom

Czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo odnieśli siatkarze z Radlina, którzy w czterech setach pokonali w meczu 9. kolejki I Ligi Śląskiej piąty zespół ligowej tabeli - Hemarpol Norwid Częstochowa. Dzięki tej wygranej radlinianie z 19 punktami na koncie wskoczyli na fotel lidera.

SK Górnik Radlin kontynuuje zwycięską serię [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierową partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 3:0, jednak od tego momentu obydwa zespoły grały punkt za punkt. Przyjezdni z Częstochowy mozolnie odrabiali straty doprowadzając do remisu po 9, jednak od tego wyniku radlinianie zdobyli sześć punktów z rzędy wychodząc na bezpieczne, sześciopunktowe prowadzenie (15:9). Gra gospodarzy wyglądała coraz lepiej, ich wysoka skuteczność połączona ze słabą grą gości pozwoliła Górnikowi pewnie zwyciężyć do 13.

Początek drugiego seta to przewaga gości, którzy wyszło na prowadzenie 0:3. Gospodarze prowadzeni przez trenera Marka Przybysza dogonili rywali doprowadzając do remisu po 7, a z czasem sami objęli trzypunktowe prowadzenie (10:7). Gra od tego momentu wyrównała się, wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce skuteczniejsi okazali się miejscowi, którzy zwyciężyli na przewagi do 24, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set to od początku prowadzenie przyjezdnych, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (2:5). Gospodarze nie byli w stanie dogonić lepiej dysponowanych rywali, którzy z każdą chwilą powiększali swoją przewagę. Prowadzenie Norwida sięgnęło w pewnym momencie siedmiu punktów (8:15). W końcówce podopieczni trenera Przybysza zdołali odrobić część strat, jednak przegrali tego seta do 21.

Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip. Radlinianie zdołali wyjść na prowadzenie 5:3, jednak po chwili przegrywali oni trzema punktami (9:12). Wraz z dalszą fazą seta przewaga gości topniała, a ambitnie grający gospodarzy zdołali doprowadzić do remisu po 17. Częstochowianie wyszli w końcówce na prowadzenie 22:23, jednak ostatnie słowo należało do miejscowych, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu zwyciężając do 23, a w całym mecz 3:1.

SK Górnik Radlin - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1 (25:13, 26:24, 21:25, 25:23)

Górnik: Szafranek, Dzido, Gardyan, Boduch, Ferdyan, Konieczny oraz Skupień (libero), Zegarlicki, Walawski, Konsek

Norwid: Niewiadomski, Smętek, Ślósarz, Jura, Markiewicz, Kołacz oraz Kaczmarek (libero), Misiek (libero), Maciejek, Giedrowicz, Szczygieł