Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co za wynik! Borucin zdeklasował Łaziska

Mecz 9. kolejki raciborsko-rybnickiej okręgówki pomiędzy Polonią Łaziska, a Naprzodem Borucin z pewnością na długo zapamiętają przyjezdni. Z kolei gospodarze będą chcieli jak najszybciej wymazać ten blamaż z pamięci. Naprzód Borucin odniósł najwyższe zwycięstwo w historii swoich występów na poziomie szóstej ligi - wygrał na wyjeździe aż... 11:0!

Co za wynik! Borucin zdeklasował Łaziska

Już w drugiej minucie prowadzenie ekipie Jerzego Halfara dał Piotr Cerkowniak. Po kwadransie mieliśmy już 2:0 dla przyjezdnych. Naprzód kontrolował przebieg spotkania i już po chwili mógł prowadzić 3:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Ploch trafiając w poprzeczkę. Co się odwlecze to nie uciecze i po 30 minutach gry Borucin zdobył trzeciego gola, a strzelił go Paweł Biedroń. Ten sam zawodnik zdołał wpisać się na listę strzelców jeszcze przed przerwą. Wysokie prowadzenie 4:0 nie zapowiadało jednak tego co wydarzy się w drugiej połowie.

Gospodarze byli bezradni przy kolejnych akcjach drużyny z Borucina. W 50. minucie gola na 5:0 dla gości zdobył Artur Potaczek. Raptem dwie minuty później do bramki ponownie trafił Cerkowniak i było już 6:0. Nie upłynęła jeszcze sześćdziesiąta minuta spotkania, a na 7:0 podwyższył Patryk Podstawka. Mało goli? Tak z pewnością pomyślał Potaczek, który w 76. i 79. minucie dwa razy trafił do bramki. Cerkowniak pozazdrościł Potaczkowi hat-tricka i również dołożył swoje trzecie trafienie, a dla Borucina dziesiąte w meczu. Ostatnim akcentem rywalizacji był kolejny - czwarty już gol Potaczka. Skończyło się na 11:0 dla Borucina, a i tak goście zmarnowali kilka dogodnych sytuacji.

Dla Naprzodu Borucin to szóste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Dzięki wygranej popularne "Borutany" awansowały na podium okręgówki. O tym czy tak zostanie na koniec 9. kolejki zadecydują niedzielne mecze Polonii Marklowice i Fortecy Świerklany.

Polonia Łaziska - Naprzód Borucin 0:11 (0:4)

Piotr Cerkowniak 2., 52., 84., Mateusz Trzeciak 14., Paweł Biedroń 33., 40., Artur Potaczek 50., 76., 79., 86., Patryk Podstawka 58.

Żółta kartka: Miłosz Krzywodajć (Polonia)

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Fgh (87.205. * .145) 23.09.2019 22:38

Cyrku is the best!

~oj (188.137. * .235) 22.09.2019 01:51

Szacun dla Borucina

~Erich12 (188.146. * .19) 21.09.2019 22:47

Czy się to podoba czy nie ale Borucin to jest najlepiej prowadzona drużyna w powiecie raciborskim. Działacze innych klubów uczcie się.

~KibicFest (94.254. * .138) 21.09.2019 22:26

Wstyd.. Backi jak backi ale 11 w ryj u siebie.. Naprawde wstyd..