Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wysokie zwycięstwo ROW-u Rybnik w Pucharze Polski

W trzeciej rundzie Pucharu Polski TS ROW Rybnik wygrał 8:2 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Wysokie zwycięstwo ROW-u Rybnik w Pucharze Polski

Rybniczanki zdominowały pierwszą część spotkania. Już w 14. minucie gry na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Matla. Siedem minut później na 2:0 trafiał Dominika Rosak. W 26. minucie meczu bramkarka Ostrovii trzeci raz tego dnia musiała wyciągać piłkę z siatki po strzale Aleksandry Lizoń. Przed przerwą dwukrotnie do bramki rywalek trafiła Julia Krzyżok.

Po zmianie stron strzelanie rozpoczęła Krzyżok. W 56.minucie drugą bramkę dla ekipy z Rybnika zdobyła Patrycja Matla. Pięć minut później to Sabina Nowosielska, bramkarka ROW-u, musiał wyciągać piłkę z siatki. Na odpowiedź rybniczanek nie trzeba było długo czekać. Niespełna minutę po stracie gola do bramki trafiła Edyta Botor. W 73. minucie gry zespół Ostrovii zdobył drugą bramkę w tym meczu, tym razem z rzutu karnego.

Zwycięstwo z drugoligową Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski dało rybniczankom awans do 4 rundy Pucharu Polski.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – TS ROW Rybnik 2:8 (0:5)

Bramki dla ROW-u: Patrycja Matla (14., 56.), Dominika Rosak (21.), Aleksandra Lizoń (28.), Julia Krzyżok (33., 38., 50.), Edyta Botor (62.)

ROW: Sabina Nowosielska - Edyta Botor, Żaneta Sobota, Martyna Guzik, Dominika Rosak, Julia Krzyżok, Patrycja Matla, Marlena Konieczna, Głowacka Dominika (55. Martyna Guzik), Katarzyna Kubik, Aleksandra Lizoń

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].