Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przed nami sportowy weekend w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższą niedzielę odbędzie się najbardziej rodzinna impreza sportowa w Rybniku, czyli kolejna edycja Biegu Wiosny. Dzień wcześniej o ligowe punkty powalczą piłkarze ROW-u, którzy chcą podtrzymać dobrą serię. Na miłośników rowerów czeka 35-kilometrowa trasa.  MOSiR prowadzi zapisy na kilka imprez, warto sprawdzić ofertę. 

Przed nami sportowy weekend w Rybniku [ZAPOWIEDŹ]
Przed nami kolejny sportowy weekend w Rybniku

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  

Piłkarze z Rybnika wygrali dwa ostatnie mecze ligowe i w sobotę będą chcieli podtrzymać tę dobrą passę. Jeżeli podopieczni Dariusza Widawskiego zwyciężą, zrobią duży krok w kierunku utrzymania się w IV lidze. Rywalem rybniczan będzie ekipa z Jasienicy. 

ROW Rybnik – Drzewiarz Jasienica

Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

Termin: sobota, 14 maja   

Start: godz. 17:00

REKREACJA – BIEGANIE  

W ramach 15. edycji Biegu Wiosny odbędą się biegi dzieci i młodzieży na dystansach od

100 do 1000 m i bieg na dystansie 5 km dla młodzieży od 16. roku życia oraz dorosłych. Impreza tradycyjnie zorganizowana zostanie na boiskach piłkarskich obok kąpieliska Ruda. Bieg będzie wliczany do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika oraz Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022. Uczestnicy czekają na gorący doping. 

XV Bieg Wiosny

Miejsce: boiska piłkarskie za kąpieliskiem Ruda

Termin: niedziela, 15 maja 

Start: biegi dziecięce od godziny 10:00, start na dystansie 5 km o godzinie 15:00

REKREACA – ROWERY   

MOSiR Rybnik oraz PTTK Odział w Rybniku wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach zapraszają na wycieczkę rowerową połączoną ze zwiedzaniem. Będzie można zobaczyć m.in.: leszczyński Zameczek, Izbę Tradycji KWK „Dębieńsko”, Zabytkowe Osiedle Familoków. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział Bezpłatny. Dystans do pokonania ok. 35 km. Zbiórka: 9:45 na terenie parkingu rowerowego przed OSR Ruda w Rybniku (ul. Gliwicka 72). Wyjazd: 10:00. Powrót na Rudę: 15:20-16:00.

Wycieczka rowerowa ze zwiedzaniem 

Miejsce: start – parking przed OSR Ruda, ul. Gliwicka

Termin: sobota, 14 maja   

Start: godz. 9:45

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, KLASA A, B, C 

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych – zaprezentują się drużyny z Niedobczyc, Boguszowic, Orzepowic, Ochojca, Gotartowic i Chwałowic. 

Klasa A, grupa: Rybnik

Górnik Boguszowice – Naprzód Rydułtowy, 14 maja, godz. 16:00

Zuch Orzepowice – MKS Żory, 14 maja, godz. 17:00

Płomień Ochojec – Ruch Stanowice, 15 maja, godz. 17:00

Klasa B, grupa: Rybnik

Sygnały Gotartowice – Dąb Dębieńsko, 15 maja, godz. 17:00

KP Kamień – Borowik Szczejkowice, 15 maja, godz. 17:00

Klasa C, grupa: Rybnik

Pierwszy II Chwałowice – LKS Skrbeńsko, 15 maja, godz. 17:00

REKREACJA – AKADEMIE 

Tradycyjnie już wiosną ruszają akademie organizowane przez rybnicki MOSiR. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w Nordic Walking, jeździe na rolkach czy bieganiu. Szczegóły i zapisy na stronie www.mosir.rybnik.pl.

Akademia Biegania 

Miejsce: stadion lekkiej atletyki

Start: 28 kwietnia 

Akademia Nordic Walking 

Miejsce: stadion lekkiej atletyki

Start: 27 kwietnia  

Akademia Jazdy na Rolkach 

Miejsce: tor rolkowy Rybnik-Paruszowiec

Start: 7 maja  

REKEREACJA – FUTSAL 

W Rybniku odbędzie się I Charytatywny Turniej Futsalu, organizowany w pełni przez The Special Motivation Team Rybnik (TSMT Rybnik). Zaplanowany jest na 28-29 maja w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach. 

Będziemy grać dla 5-letniej Lilki, podopiecznej Fundacji Miej Serce. Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkie drużyny piłkarskie: podwórkowe, amatorskie, zawodowe, organizacje, reprezentacje firmowe itp. Wpisowe 500 zł, liczba przewidzianych drużyn: 20. Zapisy do 21 maja. Więcej profil FB TSMT Rybnik – informują organizatorzy. 

I Charytatywny Turniej Futsalu

Miejsce: hala w Boguszowicach  

Termin: sobota-niedziela, 28-29 maja 

Start: godz. 10.00

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].