Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Hit w zapaśniczej lidze. Unia Racibórz zmierzy się z liderem

29.11.2016 17:45 | 0 komentarzy | kozz

W szlagierowym spotkaniu 5. kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej MKZ Unia Racibórz zmierzy się na wyjeździe z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Środowe (30.11) spotkanie zadecyduje, która z drużyn na półmetku rozgrywek usadowi się na pozycji lidera.

Hit w zapaśniczej lidze. Unia Racibórz zmierzy się z liderem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno raciborski zespół jak i ekipa z Piotrkowa do tej pory może pochwalić się kompletem czterech wygranych. W ostatnim meczu Unia pokonała przed własną publicznością Grunwald Poznań 6:3, teraz poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej. Team z Piotrkowa, to teoretycznie i praktycznie najtrudniejszy rywal z jakim przyjdzie Unii do tej pory rywalizować. Z drugiej strony komplet zwycięstw raciborskiej Unii też nie jest dziełem przypadku, a nasze zawodniczki i zawodnicy w każdym meczu potwierdzają, że można na nich liczyć. Zapowiada się zatem niezwykle wyrównane i pasjonujące spotkanie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń kibicom obu drużyn.

Każdy mecz w Krajowej Lidze Zapaśniczej składa się z 9 walk (trzech w stylu klasycznym, trzech w wolnym i trzech z udziałem kobiet). Gdzie są najmocniejsze punkty obu rywali? – Mamy zrównoważony, silny skład w obu stylach, ale Racibórz też ma mocne atuty. W kilku walkach będą decydowały detale. Wydaje się, że przewagę mamy wśród kobiet. Nasze zawodniczki są rewelacją ligi, idą jak burza, ale nie wiem, co szykuje na nas Unia. To na pewno będzie bardzo wyrównane starcie, swego rodzaju finał całej rundy – mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Emocje będą na najwyższym poziomie. W stylu wolnym dojdzie do rewanżu za indywidualne mistrzostwa Polski 2016. W kat. 74 kg złoty medalista MP Andrzej Sokalski (Unia) zmierzy się z wicemistrzem kraju Marcinem Majką (AKS). Pojedynkiem meczu może być walka w kat. 97 kg. Na matę wyjdą – reprezentant gospodarzy Mateusz Filipczak, młodzieżowy wicemistrz Europy i bardziej doświadczony Sebastian Jezierzański, mistrz Polski. W stylu klasycznym również spotkają się odwieczni rywale. Eksperci widzą drużynę z Piotrkowa w roli faworyta do mistrzostwa Polski. Z kolei Unia Racibórz radzi sobie zaskakująco dobrze. Pokonała m.in. AKS Białogard i Grunwald Poznań, drużyny bardzo mocne. – Zawodnicy są w świetnej formie, dlatego nasze wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem. Na Piotrków szykujemy niespodzianki, oczywiście nie zdradzę jakie. Kluczowe będzie wyznaczenie jokera, czyli zawodnika, który może wygrać za dwa punkty. Ustawienie składu przed meczem, to cała taktyczna rozgrywka, przypominająca zapaśnicze szachy. W tym spotkaniu to o tyle ważne, że jedna walka może przesądzić o wyniku – podkreśla Ryszard Wolny, trener Unii Racibórz.

Dodatkowym atutem Piotrkowa Trybunalskiego będzie publiczność, znana z głośnego i żywiołowego dopingu. Na trybunach nie zabraknie bębnów czy wuwuzeli. W dwóch pozostałych meczach ostatniej kolejki pierwszej rundy KLZ zmierzą się Grunwald Poznań z AKS Białogard, będzie to pojedynek o trzecie miejsce w tabeli, oraz AZ Supra Brokers Wrocław z AZS AWF Warszawa. Te drużyny nie wygrały dotąd żadnego meczu. Mecz w Poznaniu na żywo pokaże TVP Sport, a wszystkie spotkania ligi transmituje internetowa telewizja Sport Zona.

Formuła zawodów w KLZ jest dynamiczna – całe spotkanie trwa półtorej godziny, w nowoczesnej i atrakcyjnej oprawie. Specjalnie na potrzeby zawodowej ligi uproszczono również reguły punktacji walk, tak by były bardziej przejrzyste dla kibiców.

Program 5. Kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej

· AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Unia Racibórz (transmisja Sport Zona)

· Grunwald Poznań – AKS Białogard (transmisja TVP Sport i Sport Zona)

· AZ Supra Wrocław – AZS AWF Warszawa (transmisja Sport Zona)


Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

Aleksandra Palus | PR Expert / MKZ Unia Racibórz