Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najmłodsi Łamatorzy w rodzinnym gronie zakończyli sezon 

W ubiegły piątek, 24 czerwca, na kempingu "Obora" w Raciborzu najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego Łamator Racibórz zakończyli sezon 2021/2022.

Łamatorzy z medalami w Bytomiu 

Świetnie zakończył się występ raciborskich Łamatorów na II Pucharze Polski GI/NOGI w Bytomiu.

Silesian MMA w Boguszowicach [ZDJĘCIA]  

Szósta edycja Gali Silesian MMA odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach. W oktagonie zaprezentowało się 20 zawodników, a wśród nich między innymi reprezentanci Rybnickiego Ośrodka Walk.

Aleksandra Cyrek została Mistrzynią Polski juniorek w boksie 

Przepustkę do finału dała jej wygrana z zawodniczką UKS Kontra Elbląg Oliwią Dębczyńską w półfinale. Efektywną walkę skończyła przed czasem. W walce finałowej zawodniczka BKS "Jastrzębie" zwyciężyła z Karoliną Kuhn z LKS Niedźwiedź Kętrzyn i tym samym sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski juniorek na rok 2022. Rywalka...

W Jastrzębiu-Zdroju boksowali na cześć Tadeusza Wijasa [ZDJĘCIA]  

W ten weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Tadeusza Wijasa.

V Gala Akademii Top Team 

We wtorek 10 maja odbyła się V Gala Akademii Top Team.

W Raciborzu odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo 2022 

W dniach 13-15 maja w Raciborzu odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo.

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo w Arenie Rafako [ZDJĘCIA]  

W dniach 13-15 maja w raciborskiej Arenie Rafako odbywają się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Zawodnicy rywalizują ze sobą indywidualnie oraz drużynowo. To ważny sprawdzian dla zawodników oraz część planu szkoleniowego pod kątem kwalifikacji do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy. Zapraszamy na sobotnie oraz niedzielne zgrupowanie.

Wodzisław: Adepci Czarnego Smoka na zawodowych ringach 

Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki „Czarny Smok” od wielu lat zachęca młodych wodzisławian (i nie tylko) do aktywnego trybu życia, promując sztuki walki i co jakiś czas szlifując nieodkryte talenty. Tak było z Rafałem Szczerbińskim, Fryderykiem Dąbalem i Szymonem Milionem.

Julia Oleś zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski kadetek w boksie 

Rybniczanka Julia Oleś, zawodniczka Rybnik Boxing zdobyła w Łomży srebrny medal Mistrzostw Polski kadetek. 

Międzynarodowy Puchar Polski MFR w Radlinie [ZDJĘCIA, LIVE]  

Dwa dni sportowej rywalizacji, ponad 270 zawodników z całej Polski oraz z Czech, Słowacji, Ukrainy i Irlandi. W Radlinie odbył się turniej Federacji MFR - Polish Cup International 2022. 

Wodzisław: Kickbokserzy Czarnego Smoka z sukcesami [ZDJĘCIA]  

Nie tylko odciągają młodzież od komputera, zachęcając do sportowej aktywności, ale także zaczynają pokazywać lokalny klub na poziomie zawodowym. Ostatnio zawodnicy Czarnego Smoka - Gold Team Tygrys odnotowali kilka znaczących sukcesów.

Święto Karate Kyokushin w Jastrzębiu [ZAPOWIEDŹ] 

W Jastrzębiu-Zdroju odbędą się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Hala Widowiskowo-Sportowa najlepszych karateków ugości 2 kwietnia.

Klub Sportowy BUSHI Rybnik z medalami na zawodach w Żywcu 

W sobotę 19 marca w hali MOSIR w Żywcu odbył się XVIII Puchar Podbeskidzia w ju jitsu i karate. W zawodach sportowych wzięło udział blisko 200 zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji. 

Prezydent Raciborza nagrodził zawodników i trenerów Łamatora 

Raciborski klub brazylijskiego jiu-jitsu Łamator z od lat z sukcesami startuje w kolejnych zawodach. Złote medale wywalczone podczas Mistrzostw Polski Seniorów i U-16 przez zawodników w 2021 roku, teraz zapracowały na nagrodę Prezydenta Raciborza.

Zawodnicy Octagon Team z medalami podczas Mistrzostw Śląska w BJJ 

W sobotę 19 marca w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Brazylijskim Jiu Jitsu.

Laura Grzyb dołącza do Knockout Promotions 

W poniedziałek, 7 marca 2022 roku Laura Grzyb podpisała zawodowy kontrakt z grupą promotorską Andrzeja Wasielewskiego „Knockout Promotions”. Laura dołącza m.in. do takich zawodników jak Fiodor Czerkaszyn, Mateusz Masternak czy Krzysztof Włodarczyk.

Zobacz więcej